Samsung The Wall z technologią MicroLED - ekran przyszłości

09 stycznia 2018 Sprzęt

Na tegorocznej imprezie 2018 First Look Samsung zaprezentował 146-calowy modułowy telewizor z samodzielnie emitującą światło technologią MicroLED, telewizor QLED z technologią 8K AI oraz telewizory Smart TV z Bixby i SmartThings.

Samsung The Wall

Jak zapewnił Samsung, telewizor oferuje wspaniałą jakość obrazu bez ograniczeń w zakresie rozmiaru, rozdzielczości, czy formy. Jest to telewizor z diodami LED o zdolności do samodzielnej emisji światła. Ich wielkość wyrażona jest w mikrometrycznej skali (µm) - co oznacza, że są o wiele mniejsze od obecnie dostępnych diod LED. Co więcej, są źródłem światła dla samych siebie.

Zastosowana w telewizorze Samsung The Wall technologia MicroLED eliminuje potrzebę stosowania filtrów kolorów lub podświetlenia, a jednocześnie zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Ekran MicroLED ma także doskonałe parametry wytrzymałości i jakości w zakresie wydajności świetlnej, żywotności źródła światła i zużycia energii.

Modułowa, pozbawiona ramy konstrukcja The Wall pozwoli konsumentom dostosować ekran i jego kształt do własnych potrzeb. Idealnie sprawdzi się m.in. w różnorodnych zastosowaniach i przestrzeniach, gdzie wymagane są ekrany o dużej wielkości.

Samsung The Wall

Telewizor Samsung QLED z technologią 8K AI

Firma Samsung zaprezentowała też pierwszy na świecie telewizor QLED z technologią 8K AI, który w drugiej połowie 2018 roku będzie dostępny w Korei Południowej i USA. Technologia AI pozwala przetworzyć treści dostępne w standardowej rozdzielczości i zaprezentować je w jakości 8K. Wykorzystuje ona zastrzeżony algorytm, który na podstawie parametrów jakości obrazu dla każdej sceny koryguje rozdzielczość. Może ponadto przekształcać treści dowolnego typu z dowolnego źródła w obraz o wysokiej, jak najbardziej zbliżonej do 8K rozdzielczości.

Rozdzielczość 8K maksymalizuje wrażenia wizualne dzięki zastosowaniu nowych funkcji. Są to: wyostrzenie detali, które poprawia jakość treści w standardowej rozdzielczości, redukcja szumów, funkcja przywracania krawędzi, dzięki której widać wyraźniejsze obramowanie obiektów na ekranie, a także automatyczna korekta dźwięku w zależności od prezentowanych treści, np. wydarzeń sportowych czy koncertów.

Smart TV z Bixby i SmartThings

Trzecią z nowości Samsunga są telewizory Smart TV, które oferują dodatkowe opcje łączności oraz funkcje zwiększające wygodę użytkowania, takie jak Bixby, SmartThings czy Universal Guide.

Bixby to inteligentna platforma wirtualnego asystenta opracowana przez Samsunga, która to usprawnia interakcję między telewizorem a jego użytkownikami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu intuicyjnego interfejsu i dużych możliwości w zakresie analizy dźwięku. Bixby w telewizorach Smart TV będzie dostępny na wybranych rynkach.

Za sprawą platformy IoT firmy Samsung - SmartThings - telewizory Smart TV na 2018 oferują funkcje ułatwiające udostępnianie treści i łączność. Dzięki niej łatwiej można sterować telewizorem i synchronizować go z innymi urządzeniami. W tym roku na wybranych rynkach pojawią się również telewizory z Universal Guide. Jest to zaawansowany asystent programów TV, który automatycznie poleca audycje i treści zgodnie z preferencjami użytkownika.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu