Telewizory LG z Asystentem Google

14 maja 2018 Sprzęt

Zgodnie z zapowiedziami z targów CES 2018 LG wyposaża w Asystenta Google swoje telewizory ze sztuczną inteligencją z tegorocznej oferty.

Asystent Google współpracuje z technologią sztucznej inteligencji ThinQ bazującą na nagradzanym systemie webOS i w ten sposób zapewnia nowe, wygodne możliwości sterowania urządzeniami za pomocą komend głosowych. Asystent Google pomaga też wykonywać codzienne zadania, wyszukać informacje w internecie oraz sterować wyposażeniem inteligentnego domu, np. oświetleniem, sprzętem AGD itp.

W tym roku firmy LG i Google rozpoczęły wspólne prace nad rozwojem dostępnych funkcji oraz zwiększeniem liczby języków obsługiwanych przez sztuczną inteligencję. Telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 rozumieją setki komend głosowych wykorzystując opracowaną przez LG otwartą platformę AI oraz wbudowanego Asystenta Google. Dzięki opracowanej przez LG sztucznej inteligencji ThinQ teraz można łatwo podłączać konsolę do gier i systemy soundbar (np. komendą "Podłącz soundbar"), zmieniać tryb obrazu ("Włącz tryb Cinema") lub programować wyłączenie telewizora o określonej godzinie.

Ponadto telewizor LG ze sztuczną inteligencją może natychmiast pobrać informacje lub włączyć kanał, na którym są nadawane treści interesujące widza. Żądany kanał można szybko włączyć, np. wydając polecenie "Przełącz na kanał Discovery". Aby dowiedzieć się czegoś o oglądanym filmie, wystarczy wypowiedzieć pytanie zawierające nazwę postaci lub nazwisko aktora. Dzięki sztucznej inteligencji można stosować uproszczone polecenia, takie jak "Znajdź ścieżkę dźwiękową tego filmu" lub "Wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu" bez konieczności powtarzania nazwy programu lub podawania określonej godziny.

Telewizory LG z Asystentem Google

Aby włączyć Asystenta Google, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk mikrofonu na pilocie. Następnie można zapytać o prognozę pogody, znajdujące się w pobliżu sklepy lub wynik ważnego meczu - nie przerywając oglądania telewizji. Ponadto w dowolnym momencie można wyświetlić ulubione fotografie. W najbliższej przyszłości funkcjonalność Asystenta zostanie wzbogacona o polecenia umożliwiające korzystanie z usług innych firm. Dzięki temu zamówimy zarówno pizzę, jak i taksówkę.

Z pomocą Asystenta Google telewizory LG ze sztuczną inteligencją mogą pełnić funkcje centrum inteligentnego domu, które zapewnia dostęp do inteligentnych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, termostaty, oczyszczacze powietrza, oświetlenie, itp. Asystent Google współpracuje z ponad 5000 inteligentnych urządzeń oferowanych przez setki popularnych firm, dzięki czemu ułatwia sterowanie sprzętem podłączonym poprzez Wi-Fi lub Bluetooth, takim jak np. inteligentne głośniki.

Sprzedaż telewizory LG OLED i LG SUPER UHD ze sztuczną inteligencją ThinQ AI i Asystentem Google rozpocznie się w maju w USA. Następnie urządzenia te będą wprowadzane na kluczowe rynki Europy i Azji.

Telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 współpracują też z dotychczasowymi urządzeniami wyposażonymi w Asystenta Google, np. z głośnikiem Google Home. Dzięki temu przesyłając komendy głosowe z urządzenia z Asystentem Google bezpośrednio do telewizora LG, można korzystać z funkcji sterowania telewizorem, jak regulacja głośności, włączanie odtwarzania, pauza, wyłączanie odtwarzania, przewijanie do przodu, wybieranie kanałów, czy wyszukiwanie treści.

Początkowo telewizory będą współpracować z innymi urządzeniami wyposażonymi w Asystenta Google w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Informacje o poszerzeniu dostępności Asystenta Google zostaną podane jeszcze w tym roku.

Źródło: LG

Może Cię zainteresować
LG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu