LG prezentuje bezprzewodowe słuchawki douszne TONE Free z grafenem

23 maja 2024 Sprzęt

TONE Free T90S to nowość w portfolio LG. Wzbogacone o czysty grafen, dzięki czemu lepiej dopasowują się do uszu. Są wyposażone w wiele innych przydatnych funkcji, niezbędnych do komfortowego słuchania muzyki podczas ruchu.

W nowym modelu słuchawek marka LG odchodzi od konwencjonalnego wykorzystania grafenu w sprzęcie elektronicznym, ponieważ użyto go tutaj do budowy przetworników.

Grafen jest powszechnie znanym lekkim oraz trwałym materiałem, który zwiększa wydajność i efektywność w zaawansowanych technologiach, takich jak półprzewodniki czy ogniwa słoneczne. Zastosowanie czystego grafenu w najnowszych słuchawkach dousznych LG redukuje wibracje.

Urządzenie zaprojektowano tak, aby w pełni wykorzystać lekkość materiału, jakim jest grafen. W praktyce oznacza to bardzo dobre dopasowanie do uszu, które przydaje się szczególnie podczas długotrwałego słuchania.

LG TONE Free T90 to pierwsze słuchawki douszne Dolby Atmos, obsługujące technologię Dolby Head Tracking (do 24 bitów / 96 kHz) we wszystkich treściach cyfrowych i urządzeniach. Dostosowuje ona dźwięk, bazując na ruchach głowy użytkownika.

LG kontynuuje dotychczasową współpracę z firmą Meridian Audio, wykorzystując w swoich nowych słuchawkach technologię Meridian Headphone Spatial Processing (HSP), która pozwala doświadczyć równowagi tonalnej niezależnie od głośności.

Do LG T90S jest dołączone etui ładujące LG UVnano, które wykorzystuje światło ultrafioletowe do skutecznej eliminacji 99,9% bakterii na wkładkach dousznych w ciągu zaledwie 10 minut cyklu ładowania[1]. W słuchawkach zastosowano też hipoalergiczne wkładki klasy medycznej, które pochłaniają kurz i zapobiegają gromadzeniu się brudu, skutecznie redukując podrażnienia skóry.

Model LG T90S ma rozszerzoną funkcję Plug & Wireless, zarezerwowaną tylko dla LG TONE Free. Dzięki dołączonym kablom USB-C - AUX i USB-C - USB C etui ładujące może być używane jako przekaźnik, umożliwiając płynną łączność Bluetooth między słuchawkami dousznymi a urządzeniami bez Bluetooth, takimi jak systemy rozrywki pokładowej, bieżnie gimnastyczne, telewizory hotelowe i inne. T90S obsługują kodeki Bluetooth AAC i SBC, są również kompatybilne z kodekiem aptX Adaptive.

Dzięki aplikacji LG TONE Free użytkownicy mogą zsynchronizować do pięciu urządzeń zewnętrznych. LG T90S obsługuje też multi-pairing, umożliwiają jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami źródłowymi.

Technologia ANC zapewnia przy tym optymalną redukcję szumów, która jest dostosowywana do poziomu hałasu w czasie rzeczywistym. Nowe, ergonomicznie zaprojektowane końcówki douszne są szczelniejsze i lepiej radzą sobie z blokowaniem hałasu. Jednocześnie pozostają stabilnie dopasowane, a to sprawia, że ANC może działać jeszcze lepiej.

LG zintegrowała wbudowany system trzech mikrofonów i moduł Voice Pickup Unit (VPU) w celu monitorowania szumów otoczenia, wychwytywania głosu użytkownika i śledzenia ruchów głowy. Słuchawki douszne są wyposażone w nowy mikrofon o wysokim stosunku sygnału do szumu (SNR), który dodatkowo redukuje hałas otoczenia. Urządzenie wykorzystuje nowy algorytm, który izoluje mowę od szumów tła, aby zoptymalizować jakość rozmów i zmniejszyć hałas.

[1] UVnano to słowo pochodzące od słów UV i jednostki nanometr. Niezależne testy wykazały, że etui ładujące UVnano eliminuje 99,9 procent bakterii Escherichia coli, Staphylococcus aureus i Klebsiella pneumonia na słuchawkach w ciągu dziesięciu minut ładowania. Funkcja UV LED działa tylko wtedy, gdy etui ładujące jest podłączone do kabla zasilającego.

Źródło: LG

LG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu