Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

LG Soundplate LAP340

LG Soundplate LAP340

Dobry pomysł wzorniczy, wyróżniający produkt na tle konkurencji to oczywista recepta - tyle że niełatwa do zastosowania. LG wyszło zwycięsko z tej próby. Kombinacja krzywizn i powierzchni wykonanych z metalu (?) daje ciekawy efekt końcowy, wydaje się być jednocześnie odporna na zadrapania.

Gdyby ktoś mi zaproponował zakład, to pewnie pensję bym postawił, że to metal - tymczasem to imitacja, ale znakomita. Nie miałem wątpliwości, że korpus jest pokryty przetłaczaną aluminiową blachą, dopóki nie przyjrzałem się detalom na krawędziach - to jest tworzywo!

Całość jest zwarta i bardzo płaska. Kilka milimetrów więcej pozwoliłoby zainstalować większe przetworniki, ale zdaje się, że i w tej kategorii produktów będziemy świadkami wyścigu w kierunku płaskości - podobnie jak w przypadku telewizorów.

Moje obawy nieco się rozwiały, gdy wgryzłem się w specyfikację i okazało się, że LG LAP340 jest to konstrukcja 4.1 (właściwie to 4.2), oparta na szerokopasmowych głośnikach neodymowych, a w jej "podwoziu” zmieściły się dwa zupełnie nietypowo skonstruowane 10-cm głośniki niskotonowe. Od frontu niewielka kilkukolorowa dioda pokazuje, kiedy urządzenie jest aktywne i tym swoim miganiem coś stara się nam przekazać.

Gdy padła mi bateryjka w pilocie, myślałem, że bez wizyty u zaprzyjaźnionego zegarmistrza (to duża i płaska "pastylka”) się nie obejdzie - na obudowie LG LAP340 nie ma żadnych widocznych przycisków, ponieważ wszystkie elementy sterujące zostały umieszczone z tyłu, po prawej. Przyłącza w pierwszej chwili rozczarowują.

Gniazda, a dokładnie jedno gniazdo optyczne i Bluetooth 3.0, okazują się być wszystkim, co dostajemy, ale tak naprawdę to jest nam niezbędne. Jeżeli jesteśmy posiadaczami telewizora firmy LG z LG Sound Sync, będziemy mogli korzystać z pilotów zamiennie, a sygnał będzie przesyłany bezprzewodowo. Dekodowane formaty: Dolby Digital i DTS 2.0. Nośność obudowy 38 kg (to dużo), pod telewizor 32-55 cali.

Brzmienie

W średniej wielkości salonie przy maksymalnym wzmocnieniu chwilami chciałoby się jeszcze trochę głośniej, ale nie ma zapasu; w tym względzie przewaga Denona była bardzo wyraźna. Z drugiej strony, pamiętając, że ten typ urządzenia został stworzony, by zaoferować coś więcej niż sam telewizor, można przyznać, że postęp jest wyraźny, i chyba żaden właściciel telewizora LG nie będzie zawiedziony - o ile nie ostrzył sobie słuchu na "prawdziwe” brzmienie kina domowego, ani na audiofilskie subtelności (upadająca szpilka będzie brzmiała w tym wydaniu jak upadający hufnal). A mimo to pojawia się przynajmniej namiastka dźwięku przestrzennego. Tryb Cinema Surround, dzięki układowi głośników 4.1, powiększa scenę w dostrzegalny sposób.

LG LAP340 jest elegancki, w obsłudze prosty jak konstrukcja cepa, i w tej prostocie tkwi jego siła - robi, co do niego należy. Takie SoundPlate’y powinny się znajdować na wyposażeniu każdego droższego telewizora LG.

Waldemar Pegaz Nowak

LG Soundplate LAP340

 • Produkowany Tak
 • Moc [W] 120
 • Wymiary głośnika 700 x 38,5 x 32
 • Głośniki 4 szt. 6 x 3cm (szerokopasmowe
 • Wejścia optyczne, Bluetooth 3.0
 • Subwoofer wbudowan
 • Pasmo przenoszenia b.d
 • Inne światłowód/elementy
 
 

Podstawowe dane

 • 1 700 zł
 • Marka dostępna w 6 sklepach
 • Dystrybutor LG Electronics Polska

Nasza ocena

 • Wykonanie: Efektownie superpłaski. Tworzywo świetnie imituje metal, kolor czarny lub szampański.
 • Laboratorium: Ograniczona do minimum, wejście optyczne i Bluetooth. Wytrzyma ciężki telewizor (do 38 kg).
 • Brzmienie: Czytelne dialogi i zalążki dźwięku przestrzennego.
PHILIPS Soundstage HTL4110B

PHILIPS
Soundstage HTL4110B

Cena: 1 140 zł

SAMSUNG Sound Stand HW-H610

SAMSUNG
Sound Stand HW-H610

Cena: 1 700 zł

SONY HT-XT1

SONY
HT-XT1

Cena: 1 450 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio