Głośnik bezprzewodowy Technics OTTAVA™ S SC-C50

04 września 2018 Sprzęt

Podczas trwającej właśnie wystawy IFA Panasonic prezentuje swoje nowości sprzętowe. Wśród nich jest zestaw głośników bezprzewodowych klasy Premium Technics Ottava S SC-C50, który już w tym miesiącu pojawi się w sprzedaży.

Technics OTTAVA™ S SC-C50 to zestaw umożliwiający swobodne umieszczanie głośników w całym domu. Jest kompatybilny z różnymi usługami streamingowymi, różnymi źródłami muzyki i można sterować nim głosem.

Cztery oryginalne mechanizmy JENO firmy Technics zapewniają optymalne brzmienie z doskonałym - jak mówi producent - obrazowaniem dźwięku uzyskanym dzięki połączeniu odpowiedniego subwoofera oraz głośników średnio- i wysokotonowych. Pozwala to osiągnąć optymalizację przestrzeni dźwiękowych oraz dopasować je do indywidualnych warunków słuchowych za pomocą Space Tune™.

Technics OTTAVA™ S SC-C50 oferuje również funkcję LAPC, czyli opracowaną przez Technics technologię adaptacyjną obciążenia głośników. LAPC mierzy charakterystykę fazy amplitudy częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie przetwarza cyfrowy sygnał pod kątem uzyskania idealnej reakcji na impulsy. Parametry zoptymalizowane dla obciążenia głośników o niskiej i wysokiej częstotliwości są wstępnie skonfigurowane w układzie obliczeniowym LAPC urządzenia, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie.

Czytaj również test gramofonu Technics SR-1200GR

Głośnik bezprzewodowy Technics OTTAVA™ S SC-C50

Przetworniki

Obudowa skrywa 3 przetworniki średniotonowe, 3 przetworniki wysokotonowe i 1 subwoofer, natomiast głośniki lewy i prawy oraz środkowy zapewniają bogaty dźwięk stereofoniczny oraz czysty wokal. Tuby kontrolujące kierunkowość dźwięku dla układu przetworników średniotonowych i wysokotonowych eliminują wzajemne interferencje głośników w celu uzyskania szerokiej kierunkowości, a współosiowy układ głośnika średniotonowego i wysokotonowego zapewnia kierunkowość w pionie z mniejszym zakłóceniem częstotliwości dzięki kompaktowej obudowie.

Trzy głośniki wysokotonowe o średnicy 1,6 cm dostarczają dźwięk do 50 kHz. Działają w połączeniu z przednim 12-centymetrowym subwooferem z membraną o długim skoku i długim prostym portem o dużej średnicy. Łącznie 7 jednostek w sztywnym korpusie z włókna szklanego generuje mocny dźwięk ze wzmacniacza 3.1-kanałowego.

Space Tune i właściwości sieciowe

Aby zapewnić wysokiej jakości dźwięk w każdym pomieszczeniu i pozycji odsłuchu, Space Tune™ optymalizuje środowisko odsłuchowe w relacji do przestrzeni dźwiękowej. Oprócz trzech gotowych trybów dopasowania do miejsca montażu mikrofon wbudowany w jednostkę główną umożliwia skorzystanie z funkcji Auto w celu zoptymalizowania dźwięku z urządzenia głównego lub aplikacji na smartfona za pomocą jednego przycisku.

Zgodność z Google Chromecast ułatwia korzystanie z wielu usług przesyłania muzyki ze smartfona, a ponieważ dane przesyłane są bezpośrednio do jednostki głównej, nie dochodzi do obniżenia jakości dźwięku. Korzystanie z kilku wbudowanych głośników Google Chromecast umożliwia odtwarzanie tego samego utworu w kilku pomieszczeniach lub innej muzyki w każdym pomieszczeniu, zapewniając tym samym różnorodność doznań muzycznych.

* Wymagana aplikacja Google Home.

Czytaj również test gramofonu Technics SR-1200G

Głośnik bezprzewodowy Technics OTTAVA™ S SC-C50

Kompatybilność z Asystentem Google

Jeśli głośnik aktywowany za pomocą funkcji Google Voice jest podłączony do tej samej sieci, do obsługi odtwarzania muzyki OTTAVA™ S SC-C50 oraz innych funkcji może być używany Asystent Google, który pozwala odtwarzać muzykę za pomocą poleceń głosowych.

Technics OTTAVA™ S SC-C50 obsługuje technologię Bluetooth, Google Chromecast, Apple Airplay, Spotify, Tidal i Network Playback, umożliwiając odtwarzanie różnorodnych źródeł muzyki z jednego urządzenia.

Parowanie stereo

Wystarczy podłączyć i sparować dwa głośniki SC-50 w aplikacji Technics Audio Center (TAC), aby uzyskać panoramiczny dźwięk stereofoniczny.

Ulubione funkcje

Na urządzeniu głównym można zapisać do dziewięciu ustawień, takich jak ulubione internetowe stacje radiowe, lista odtwarzania Spotify czy piosenki z USB. Umożliwia to słuchanie muzyki nawet bez uruchamiania aplikacji.

Cena i dostępność

Urządzenie będzie dostępne z końcem września w kolorze czarnym i białym. Sugerowana cena detaliczna wynosi 749 euro.

Czytaj również test kolumn głośnikowych Technics SB-R1 + SU-R1 + SE-R1

Głośnik bezprzewodowy Technics OTTAVA™ S SC-C50

Dane techniczne:

- Moc wyjściowa
- Głośnik przedni (L/R): 20 W + 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8Ω, 20 kHz LPF)
- Głośnik przedni (środkowy): 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8Ω, 20 kHz LPF)
- Subwoofer: 40 W (100 Hz, T.H.D. 1.0%, 4Ω, 20 kHz LPF)
- Jednostka głośnikowa: głośnik niskotonowy: 6,5 cm, kształt stożkowy x3 / głośnik wysokotonowy: 1,6 cm, kształt kopuły x3 / subwoofer: 12 cm, kształt stożkowy
- Cyfrowe złącza wejściowe: optyczne cyfrowe x1, AUX IN x1 (φ3,5 mm), USB-A
- Interfejs Ethernet: LAN (100 Base-TX / 10 Base-T)
- Sieć audio
WiFi a/b/g/n/ac, pasmo 2,4 GHz / 5 GHz
Wbudowany Chromecast
Współpracuje z Asystentem Google
Odtwarzanie wielopomieszczeniowe
Apple AirPlay
Bluetooth (AAC, SBC)
Spotify / TIDAL / DEEZER / Radio internetowe
- Cyfrowe formaty wejściowe
WAV do 384 kHz / 24 bity
FLAC do 384 kHz / 24 bity
DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz
AIFF do 384 kHz / 24 bity
AAC do 96 kHz / 320 kb/s
MP3 do 48 kHz 320 kb/s

Źródło: Panasonic

Może Cię zainteresować
TECHNICS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu