Kolumny Taga Harmony TAV-506F SE

26 września 2018 Sprzęt

TAGA Harmony przedstawiła nową specjalną wersję kolumny podłogowej z serii Audio-Video, a mianowicie TAV-506F SE (czyli Special Edition).

Seria TAGA Harmony AUDIO-VIDEO składa się z betsellerowych kolumn zaprojektowanych tak, aby idealnie pasowały do systemów dwukanałowych i kina domowego. W projekcie tym konstruktorzy wdrożyli swoją najnowszą koncepcję "Born in Europe - Crafted for the World", dzięki której uzyskano "głęboki, bardzo dobrze kontrolowany i zdefiniowany bas, gładką i bogatą średnicę oraz atrakcyjne, szczegółowe i wyraźne tony wysokie, a także bardzo otwartą scenę dźwiękową" - zapewniają takimi słowami.

Zmiany konstrukcyjne:

• TLIE (Taga Low Interference Enclosure) zbudowana z dużej gęstości 12 mm ścianek z MDFu, które są 3.5 cm głębsze niż w zwykłej serii TAF-506F. Wszystko po to, by nadać większą objętość wewnętrzną oraz zwiększyć sztywność obudowy. Rezultat to obniżone rezonanse i wibracje oraz eliminacja problemu fal stojących. Całości dopełniają szpilki, które zapewnią doskonałą izolację kolumny od podłoża.

• Ogrodnik Crossover – dźwięk TAV-506F SE jest kontrolowany przez sekcje zwrotnic Ogrodnika. Zostały one specjalnie i osobiście zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Arka Ogrodnika.

Polipropylenowe przetworniki niskotonowe pochodzą z modelu TAV-616 i wykorzystują stożki polipropylenowe, duże i ciężkie cewki z magnesami Φ80 do zwiększenia mocy i głębszego, bardziej precyzyjnego i szczegółowego basu. To samo wysokiej jakości okablowanie wewnętrzne z wyższego modelu TAV-606 SE ogranicza straty sygnału i zapewnia najlepszą przewodność.

Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej "rozbijać" fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia, co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Kolumny Taga Harmony TAV-506F SE

Taga Harmony TAV-506F SE - przetworniki

Kolumny Taga Harmony TAV-506F SE są wyposażone w 1" (25 mm) głośnik wysokotonowy z bardzo lekką jedwabną kopułką i powiększonym Φ70 magnesem; jest chłodzony/tłumiony ferrofluidem. Specjalnie zaprojektowany panel przedni TWG wykonany w kształcie tuby pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.

Przetwornik średniotonowy - sztywna i bardzo lekka konstrukcja żółtej membrany z włókna szklanego z elastycznym gumowym zawieszeniem pozwala poruszać się bardzo szybko i z dużą częstotliwością. Wszystko to zapewnia bardzo bogaty, przestronny, dobry dźwięk średnich częstotliwości. Masywna cewka wraz z Φ80 magnesem znoszą wysokie temperatury i moce wejściowe. Nakładka przeciwpyłowa w formie pocisku dodatkowo zwiększa dyspersję w wyższych zakresach średnich częstotliwości.

Przetwornik niskotonowy wykorzystuje polipropylenową membranę, duży Φ80 magnes oraz potężną cewkę głosową i formującą. Skutkuje to zwiększeniem mocy zasilania, jak również głębokim, dokładnym i pełnym detali basem.

Pozłacane terminale bananowe akceptują przewody o przekroju do 10AWG oraz najpopularniejsze typy złącz. Panel terminali jest pokryty gumą.

Kolumny Taga Harmony TAV-506F SE

Dane techniczne:

- Konstrukcja: kolumna podłogowa 3-drożna; obudowa 12 mm MDF TLIE; punkty odcięcia zwrotnicy 380Hz, 2.8 kHz
- Moc: 20-130 W (zalecana moc wzmacniacza), 95W RMS
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 25kHz
- Bassreflex: przedni pojedynczy
- Impedancja: 6
- Efektywność: 90 dB
- Przetwornik wysokotonowy: 25 mm (1"), panel TWG, kopułka jedwabna
- Przetwornik średniotonowy: 133 mm (5.25"), kopułka z włókna szklanego
- Przetwornik niskotonowy: 2 x 133 mm (5.25”), polipropylen
- Wymiary (WxSxG): 90 x 17 x 27.9 cm
- Waga: 22,5 kg/para

Źródło: Polpak  Poland

Może Cię zainteresować
TAGA HARMONY testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu