Odtwarzacz płyt Pioneer UDP-LX800

28 listopada 2018 Sprzęt

Onkyo & Pioneer przedstawiły UDP-LX800 - flagowy uniwersalny odtwarzacz płyt.

Pioneer UDP-LX800 - konstrukcja mechaniczna

Pojawienie się Blu-ray Disc UHD sprawiło, że odtwarzacze musiały zacząć obsługiwać prędkości obrotowe płyt sięgające 5000 obr./min. Pioneer UDP-LX800 ma sobie z tym radzić - jak mówi producent, zapewnia bowiem stabilną, szybką rotację płyt. Wszystko to dzięki sztywnej konstrukcji i niższemu środkowi ciężkości. Obie te cechy pomagają tłumić wibracje występujące wewnątrz odtwarzacza, minimalizując potencjalne generowane rezonanse, co przekłada się na poprawę jakości odtwarzania płyty.

Pioneer UDP-LX800  - trójblokowy układ wewnętrzny

Poprzez odseparowanie od siebie trzech odrębnych "bloków" (zasilanie, przetwarzanie napędu/cyfrowe i ścieżka analogowa audio), interferencja elektromagnetyczna między każdym z bloków została znacznie obniżona. Wstawienie sztywnej konstrukcji ramowej wewnątrz odtwarzacza dla każdego "bloku", przenosi integralność strukturalną na nowy poziom.

Pioneer UDP-LX800 - stalowy panel i aluminiowe panele boczne

Panel górny wykonano z płyty stalowej o grubości 1 mm, a panele boczne z aluminium, które zapewnia tłumienia drgań. Otworów wentylacyjnych, co jest powszechnym źródłem wewnętrznego wycieku hałasu z mechanizmów transportowych, brak.

Pioneer UDP-LX800  - 4,6 mm dwuwarstwowa platforma kompozytowa

Dodanie stalowej płyty o grubości 3 mm do stalowej obudowy o grubości 1,6 mm ma zapewniać bardzo wysoką sztywność, a także bardzo niski środek ciężkości. Urządzenie waży 13,8 kg (UDP-LX500 waży 10,3 kg) i stanowi idealną podstawę do uzyskania najlepszej jakości odtwarzania z płyt Blu-ray 4K UHD z dużą prędkością.

Napęd UHD BD mieści się w sztywnej obudowie o strukturze plastra miodu, pokrytej farbą antywibracyjną Taca z tłumikiem sprężystym - skutecznie uszczelnia i izoluje płytę, zapobiegając przenoszeniu hałasu rotacji z napędu na zewnątrz za pośrednictwem panelu przedniego.

Pioneer UDP-LX800 - transformator mocy

Analogowy obwód audio ma własny transformator mocy o dużej wydajności i szybkiej reakcji. W połączeniu ze starannie dobranymi, niestandardowymi kondensatorami, tworzy on obwód zasilający o wysokiej, natychmiastowej wydajności zasilania prądem.

Niepożądane zbłąkane fale elektromagnetyczne generowane przez transformator są z powodzeniem niwelowane przez silnie ekranowaną obudowę. Jest ona wykonana ze stali pokrytej miedzią i wykończona powłoką tłumiącą drgania, aby wyeliminować ewentualne niepożądane efekty w obwodzie video / audio.

W celu rozerwania i wyeliminowania fali stojącej, obudowa transformatora ma nawet "wytłoczony" charakter muzyczny (podobna ekranowana pokrywa również znajduje się nad płytką drukowaną zasilacza).

Pioneer UDP-LX800  - projekt płyty głównej skonfigurowany w celu uzyskania wysokiego współczynnika S/N

Na głównej płytce z obwodami drukowanymi szum cyfrowy został dodatkowo zredukowany, aby w całkowicie spełnić wymagania dotyczące transmisji sygnału z płyt UHD Blu-ray.

Dzięki zastosowaniu sześciowarstwowej techniki IVH (Interstitial Through Hole) dla płyty głównej Pioneer był w stanie w pełni zoptymalizować prowadzenie okablowania cyfrowego sygnału i zminimalizować impedancję uziemienia, znacznie poprawiając stosunek S/N (stosunek sygnału do szumu) podczas przetwarzanie sygnału video i audio. Poprawia to również precyzję transmisji z prędkością 18 Gb / s, która jest najnowszym standardem HDMI.

Pioneer UDP-LX800 - płytka audio przeznaczona do reprodukcji dźwięku o wysokiej jakości

Konstrukcja analogowej sekcji audio Pioneer UDP-LX800 pochodzi bezpośrednio z flagowego odtwarzacza SACD/CD Pioneer PD-70AE. Ścieżki sygnałowe na lewej i prawej stronie płytki zostały zaprojektowane z identycznym układem, nie wspominając już o rozmieszczeniu części. Wiele uwagi poświęcono zachowaniu dokładnego zrównoważenia kanałów, co pozwoliło na doskonałą separację kanałów.

Dodatkowo, aby poziom uziemienia był bardziej stabilny, pomiędzy kanałami lewym i prawym zastosowano miedzianą szynę zbiorczą. Pioneer UDP-LX800 wykorzystuje tę samą parę 32-bitowych, 8-kanałowych przetworników cyfrowo-analogowych Parallel Drive ESS Sabre (DAC), które znalazły się w odtwarzaczu PD-70AE, a mianowicie ES9026 PRO.

Pioneer UDP-LX800 - funkcje umożliwiające precyzyjne dostrajanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku

• Funkcja Transport dla doskonałego wyjścia HDMI

Aktywacja funkcji "Transport" całkowicie odcina dopływ prądu od analogowego obwodów transformatora audio, gdy łączy się z interfejsem HDMI, zachowując jedynie zasilanie obwodów cyfrowych. Umożliwia to dalszą poprawę stosunku sygnału do szumu dla interfejsu HDMI, zapewniając jeszcze lepszą jakość odtwarzania obrazu i dźwięku.

• Funkcja Direct dla czystego analogowego wyjścia audio

Pioneer UDP-LX800 jest wyposażony w funkcję "Direct", która wyłącza cyfrowe obwody audio i video.

- Odseparowana transmisja sygnału video i audio przez 2 wyjścia HDMI
- Transmisja dźwięku "PQLS" bez zakłóceń jitter z amplitunerami Pioneer AV
- Gniazdo Zero Signal do tuningu audio / video
- Tryb predefiniowany SDR / HDR dla optymalnej pracy
- Informacje na temat multimediów / HDR na ekranie
- Dolby Vision (kompatybilność z niskimi opóźnieniami)
- Zrównoważone / niesymetryczne analogowe wyjścia audio
- Podświetlany pilot zdalnego sterowania

Źródło: DSV

Może Cię zainteresować
PIONEER testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu