Amplituner AV Pioneer SC-LX704

19 grudnia 2019 Sprzęt

Pioneer wprowadza na rynek nowy amplituner AV, model SC-LX704. Urządzenie wyposażono w najnowszą autorską wersję sekcji zasilania Direct Energy HD Amplifier, która zapewnia wielokanałowe wzmocnienie o mocy 205 W x 9 ch (LX704). Wzmacniacz Direct Energy HD równomiernie napędza wszystkie kanały.

Pioneer SC-LX704 wykorzystuje dwa przetworniki cyfrowo-analogowe ESS9026 384 kHz / 32-bit, aby od samego początku wyrównać przetwarzanie wszystkich kanałów. Jest zintegrowany z technologiami IMAX Enhanced oraz Direct Energy HD Amplifier. Dzięki tej drugiej wykorzystuje w pełni najnowsze formaty surround, takie jak Dolby Atmos® i DTS: X®..

Amplituner jest wyposażony w system kalibracji akustycznej MCACC, który pomaga dostroić ustawienia systemu do akustyki pokoju (za pośrednictwem dostarczonego niestandardowego mikrofonu). System automatycznie kompensuje różnice w wielkości, poziomie głośności i odległości głośników.

Czytaj również testy amplitunerów AV Pioneer

Amplituner AV Pioneer SC-LX704

Co więcej, Full-band Phase Control w funkcji MCACC PRO zapewnia jeszcze bardziej precyzyjne dopasowanie dźwiękowe poprzez dostosowanie opóźnienia grupowego występującego w każdym głośniku. Ponieważ korekcja MCACC PRO jest skuteczna w głośnikach wysokościowych, tworzy jednolite pole dźwięku przestrzennego, od podłogi do sufitu.

Pioneer LX704 jest wyposażony w 7 wejść i 3 wyjścia HDMI (które obsługują transmisję Ultra HD z HDCP 2.3, 4K) 60 Hz, Dolby Vision ™, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), WCG (Wide Color Gamut) i Ultra HD skalowanie w górę (1080p do 4K).

Czytaj nasze pozostałe testy urządzeń Pioneer

Amplituner AV Pioneer SC-LX704 - tylna ścianka

SC-LX704 oferuje opracowana przez Pioneera technologię PQLS (Precision Quartz Lock System), która zapewnia - jak mówi producent - znaczną poprawę stosunku sygnału do szumu i większe poczucie realizmu, a także bogate, trójwymiarowe pole dźwiękowe.

Amplituner współpracuje z aplikacjami Spotify, TuneIn, Deezer, Tidal, Airplay2, systemt Sonos, Chromecast buitl-in, Amazon Music i roon. Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania Pioneer SC-LX704 otrzymał też funkcjonalność sterowania głosem przez głośniki Alexa.

Amplituner Pionieer SC-LX704 jest dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym.

Źródło: DSV

Może Cię zainteresować
PIONEER testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu