Samsung QLED 8K o przekątnej 85" w sprzedaży

18 grudnia 2018 Sprzęt

Ofertę telewizorów Samsung QLED 8K o przekątnej ekranu 65" i 75" poszerzył właśnie wielki brat, czyli model 85-calowy. W tej wersji oferuje jasność 4000 nitów, co przekłada się na wysoki poziom odwzorowania szczegółów nawet w najciemniejszych scenach.

Samsung QLED 8K i sztuczna inteligencja

W telewizorze QLED 8K firma Samsung po raz pierwszy wykorzystała technologię inteligentnego skalowania do 8K*, która działa w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. To system stale uczący się - sztuczna inteligencja w telewizorze wykorzystuje schematy, które wcześniej jej przekazano i analizując obraz poprawia krawędzie, kolory, redukuje szumy oraz poprawia tło. Ten proces uczenia się na różnych materiałach wideo cały czas trwa i nowe algorytmy będą dostarczane wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

Telewizor Samsung QLED 8K

System Tizen

W najnowszej linii QLED 8K nie mogło zabraknąć także sytemu Tizen. Obsługę przejrzystego menu ułatwia srebrny, smukły pilot One Remote, za pomocą którego można sterować większością urządzeń podłączonych do telewizora, jak soundbar czy odtwarzacz Blu-ray. Kiedy akurat pilota nie ma pod ręką, z przydaje się smartfon z aplikacją SmartThings (Android i iOS). Po przeprowadzeniu jednorazowej, prostej konfiguracji telewizora z telefonem, na dużym ekranie można będzie m.in. obejrzeć zdjęcia z wakacji.

Samsung QLED 8K - tryb Ambient

Tryb Ambient sprawi, że nawet wyłączony ekran z powodzeniem wkomponuje się w przestrzeń. Pozwala wyświetlać na telewizorze wybrane grafiki czy treści, takie jak prognoza pogody oraz bieżące informacje.**

*Efekty mogą się różnić w zależności od typu materiałów oraz ich formatu. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera oraz w niektórych przypadkach przy włączonym trybem Ambient i Game Mode.
**Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu