Samsung: telewizor z soundbarem dla graczy

03 stycznia 2019 Sprzęt

W obliczu rosnącej popularności gier Samsung postanowił dostosować część swoich telewizorów do potrzeb fanów tej rozrywki. W modelach QLED oraz Premium UHD pojawił się tryb Gra charakteruzyjący się m.in. niskim input lagiem, ważnym w przypadku gier FPS, czyli tzw. strzelanek.

W przypadku telewizora jest kilka elementów, które mają szczególne znacznie w odniesieniu do gry na dużym ekranie. Oprócz rozdzielczości, jakości odwzorowania kolorów i kontrastu, liczy się właśnie input lag, czyli opóźnienie sygnału. To czas mierzony od odbioru sygnału do jego wyświetlenia na ekranie. Zasada jest prosta - im wartość jest niższa, tym lepiej.

Specjalny tryb Gra zostaje uruchomiony po włączeniu konsoli. Telewizor automatycznie przełącza się wtedy w tryb "Game mode", który - w wyżej wymienionych telewizorach - charakteryzuje się m.in. niskim input lagiem, wynoszącym ok. 14 ms.

Kolejną funkcjonalnością, która pojawiła się z myślą o graczach, jest system poprawy płynności i ostrości obrazu Motion Plus. Technologia ta pozwala bardzo precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne.

Całości ma dopełniać soundbar Samsunga, model N650, który jest pierwszym produktem audio koreańskiego producenta tak mocno zoptymalizowanym pod kątem grania. Dzięki zastosowaniu technologii Acoustic Beam i specjalnego rozmieszczenia otworów audio, udało się spotęgować efekt panoramicznego dźwięku. I w tym przypadku tryb Gra optymalizuje ustawienia audio, dopasowując je do tego, co dzieje się na ekranie.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu