Wzmacniacz Taga Harmony HTA-2500
21 stycznia 2019 Sprzęt

W ofercie Polpaku pojawił się nowy model wzmacniacza Taga Harmony HTA-2500.

TAGA Harmony HTA-2500B to 2 x 200W (dual-mono) high-endowy zintegrowany wzmacniacz hybrydowy, który wykorzystuje dwie wysokowydajne lampy próżniowe 12AX7-T PSVANE Treasure Mark II w sekcji przedwzmacniacza, służące jako bufor lampowy oraz 6 par wysokiej mocy tranzystorów Sankena (2SC4468 / 2SA1695) w stopniu wyjściowym.

Urządzenie jest wyposażone w dwa toroidalne transformatory o całkowitej mocy 1200 W (600 W na kanał), które gwarantują wysoką stabilność napięcia i bardzo niski prąd tętniący. Odzwierciedla się to wyższą dynamiką i dodatkową czystą mocą oraz zapewnia poprawne wysterowanie nawet bardzo wymagających i mocnych kolumn głośnikowych - zapewnia producent.

Czytaj testy urządzeń Taga Harmony

 

Wzmacniacz TAGA Harmony HTA-2500B - front

Obudowa wzmacniacza skrywa kondensatory do zastosowań audio ELNA (2 x 80V/10000uF / na kanał). Wzmacniacz ma też wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (bazujący na układach Wolfson WM8805 i Cirrus Logic CS4344) o wysokiej rozdzielczości 24bit / 192kHz.

Audiofilski japoński potencjometr głośności ALPS zapewnia przy tym minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe oraz oferuje doskonałą i precyzyjną obsługę i ogranicza błędy międzykanałowe.

Ponadgabarytowy system aluminiowych radiatorów (niezależny radiator dla każdego kanału) pomaga rozproszyć wewnętrzne ciepło i pozwala na długotrwałą pracę wzmacniacza z dużą mocą przy ograniczonych zniekształceniach.

Wysokiej klasy, pozłacane terminale głośnikowe mają oferować niemal bezstratną transmisję sygnału do głośników. Wejścia analogowe RCA z wysokiej klasy mosiądzu obsługują 2 urządzenia stereo. Za pośrednictwem wejścia optycznego i koaksjalnego można podłączyć wiele urządzeń cyfrowych.

Czytaj testy urządzeń z kategorii: Wzmacniacze stereo

TAGA Harmony HTA-2500B - tylna ścianka

TAGA Harmony HTA-2500B  jest również idealnym towarzyszem dla urządzeń mobilnych - umożliwia przesyłanie muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów za pomocą technologii bezprzewodowej Bluetooth®.

Wzmacniacz jest wyposażony w przedwzmacniacz słuchawkowy. Wyjście przedwzmacniacza jest przeznaczone dla opcjonalnego zewnętrznego wzmacniacza mocy lub aktywnego subwoofera i kolumn głośnikowych.

TAGA Harmony HTA-2500B  oferuje dodatkowe opcje umożliwiające łatwą poprawę jakości dźwięku:

• Wymienny kabel zasilający IEC daje możliwość zastosowania kabla zasilającego klasy premium w dowolnym momencie;
• Lampy zainstalowane są w wysokiej jakości ceramicznych gniazdach i mogą być łatwo wymienione na inny wybrany kompatybilny model.

TAGA Harmony HTA-2500B - wnętrze

Źródło: Polpak

TAGA HARMONY testy
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu