Nowe soundbary Samsunga z serii Q do telewizorów QLED 2019
01 kwietnia 2019 Sprzęt

Pod koniec maja do sprzedaży wejdą dwa nowe soundbary z serii Q. Oznaczono je symbolami Q70R i Q60R - tak jak telewizory QLED Samsunga, którym mają towarzyszyć.

Soundbary Samsung Q60R (fot. powyżej) i Q70R wykorzystują sprawdzone technologie znane z poprzednich lat, takie jak Samsung Acoustic Beam, oraz nowe funkcje, spośród których wyróżnia się Adaptive Sound.

Adaptive Sound odpowiada za analizę treści odtwarzanej na ekranie telewizora i samoczynnie reguluje dźwięk, tak aby uzyskać idealne brzmienie dla każdej sceny. Soundbary automatycznie przełączają się w adaptacyjny tryb dźwięku - wystarczy podłączyć telewizor QLED 2019 z włączonym trybem AI. Technologia Acoustic Beam bazuje z kolei na wykorzystaniu dodatkowych, niewielkich otworów umieszczonych w belce głośnikowej, które wzmacniają efekt dźwięku przestrzennego.

Soundbar Samsung Q70R

Soundbar Samsung Q70R

Także w tym przypadku Samsung Audio Lab współpracuje z firmą Harman Kardon, dzięki czemu Soundbay za sprawą dźwięku przestrzennego gwarantują wciągające wrażenia audio w kinie domowym.

Soundbary Samsung Q60R i Q70R oferują także łączność Bluetooth. Q70R jest dodatkowo wyposażony w technologie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X. Tym samym oferuje dźwięk przestrzenny 360º, który wcześniej był zarezerwowany dla wysokiej klasy modeli z ubiegłego roku, takich jak stworzone we współpracy z Harman Kardon soundbary N950 i N850.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu