Telewizory Samsung Smart TV z Apple TV i AirPlay 2

14 maja 2019 Sprzęt

Jak donosi firma Samsung, jej wszystkie telewizory Smart TV z 2019 roku oraz wybrane modele z roku ubiegłego, z aktualnym oprogramowaniem sprzętowym, otrzymają zupełnie nową aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2. Aktualizacja będzie dostępna w Polsce w najbliższych dniach.

Aplikacja będzie dostępna dla produktów w ponad 100 krajach, z kolei ze wsparcia dla technologii AirPlay 2 skorzystają użytkownicy Samsung Smart TV w 176 krajach.

Nowa aplikacja Apple TV jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV, co oznacza, że otrzymała ona specjalną ikonę. Za jej pośrednictwem uzyskamy szybki i łatwy dostęp do biblioteki filmów i programów w iTunes. Będziemy również mogli przeglądać, kupować i wypożyczać produkcje spośród ponad 100 tys. tytułów dostępnych w iTunes, w tym materiałów w najwyższej jakości 4K HDR.

Za pośrednictwem aplikacji Apple TV możemy subskrybować kanały Apple TV – płacąc wyłącznie za te, które nas interesują – i oglądać je na żądanie bezpośrednio w aplikacji.

Czytaj również: Samsung QLED Q90 już w sprzedaży

Samsung QLED 85R

Samsung QLED 85R

Użytkownicy tych samych linii telewizorów Samsung Smart TV będą ponadto mogli korzystać z Apple TV+, oryginalnego serwisu firmy Apple, umożliwiającego subskrypcję treści wideo, gdy tylko zostanie on uruchomiony jesienią tego roku.

Z kolei dzięki wsparciu dla AirPlay 2, użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV będą mogli odtwarzać materiały wideo i inne treści z urządzeń, takich jak iPhone, iPad czy Mac bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

*Dostępność aplikacji Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2 mogą być różne w zależności od wersji językowej.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu