Kolumna podstawkowa Magico A1

27 maja 2019 Sprzęt

Magico rozszerza swoją serię A o trzy nowe konstrukcje – referencyjnej jakości podstawkową kolumnę głośnikową A1,  głośnik centralny ACC i subwoofer ASUB. Wraz z obecnym już na rynku wolnostojącym A3 możemy teraz stworzyć zestaw kina domowego. 

Model A1 poszerza serię A. Wykorzystuje berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu oraz zwrotnicę eliptyczną Magico. Jego zamknięta obudowa jest aluminium klasy lotniczej o grubości 9,5 mm, dostępna w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu. Przetestowano ją podczas symulacji przeprowadzanych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych pomiarów sztywności i stabilności.

W kolumnach zastosowano innowacyjną technikę wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z zaawansowanymi materiałami tłumiącymi. Zapewnia to sztywność całej konstrukcji, chroniąc ją przed niepożądanym rezonansem mechanicznym.

Magico M1 jest wyposażona w taki sam głośnik wysokotonowy jak model A3. Jest wyposażona w zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułkę z membraną z czystego berylu. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii referencyjnej serii M.

Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy został zamknięty w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to ma gwarantować ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Czytaj również:

Głośnik centralny Magico ACC

Magico ASUB - referencyjny subwoofer aktywny

Magico M1 - głośnik  średnio-niskotonowy

Magico M1 ma także nowo opracowany 165-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy wyposażony w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG, zapewniając optymalny stosunek sztywności do wagi i doskonały współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego połączenia sztywności i tłumienia.

Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza. Układ napędowy wykorzystuje magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 39-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem.

Średnio-niskotonowy przetwornik A1 został zoptymalizowany pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych, zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej, przy użyciu najnowszej analizy elementów skończonych, która symuluje zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Magico M1 - zwrotnica

Przetworniki Magico A1 są zintegrowane akustycznie przy użyciu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 2-drożna zwrotnica wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który zwiększa do maksimum pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Czytaj również test kolumn Magico S5

Źródło: Audio Klan

MAGICO testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu