Głośnik centralny Magico ACC

27 maja 2019 Sprzęt

Magico rozszerza swoją serię A o trzy nowe konstrukcje – referencyjnej jakości podstawkową kolumnę głośnikową A1,  głośnik centralny ACC i subwoofer ASUB. Wraz z obecnym już na rynku wolnostojącym A3 możemy teraz stworzyć zestaw kina domowego.

Może Cię zainteresować

Głośnik centralny Magico ACC jest dopełnieniem kolumn A3 i tworzy wraz z nimi frontowy system nagłośnieniowy. Wykorzystuje zamkniętą, wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu, neodymowy układ napędowy i renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Wielokanałowe ścieżki dźwiękowe w filmach i muzyce zawierają w sobie część pasma sygnału przeznaczonego dla kanału centralnego. Zapisany dźwięk w ułamku sekundy może przechodzić od subtelnych tonów do tych najbardziej "wybuchowych". Aby właściwie odwzorować te dynamiczne wahania mikro i makro informacji, wymagany jest pełnozakresowy głośnik centralny, który jest idealnie dopasowany do szybkości i integralności przednich kolumn głośnikowych.

Magico ACC - obudowa

Zamknięta obudowa Magico ACC, podobnie jak ta stworzona dla modelu Q1, jest wykonana z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm. W konstrukcji zastosowano innowacyjną technikę wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi. Ma to zapewniać sztywność i chronić przed niepożądanym rezonansem mechanicznym.

Kompletna obudowa ACC została sprawdzona podczas symulacji przeprowadzonych przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz podczas obiektywnych testów sztywności i stabilności obudowy.

Głośnik jest dostępny w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium.

Magico ACC - przetwornik wysokotonowy

Magico ACC idzie w ślady A3, czego potwierdzeniem jest 28-milimetrowa kopułka wysokotonowa z berylową membraną. Tweeter bazuje na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii stosowanej w referencyjnej serii M.

Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy jest zamknięty w udoskonalonej tylnej komorze wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Rozwiązanie to - jak mówi producent - gwarantuje "ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki".

Czytaj również:

Kolumna podstawkowa Magico A1

Magico ASUB - referencyjny subwoofer aktywny

Magico ACC - przetwornik średniotonowy

152-milimetrowy głośnik średniotonowy, również stosowany w A3, jest wyposażony w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Rama przetwornika została zaprojektowana, sprawdzona i przetestowana pod kątem najlepszego możliwego połączenia sztywności i tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny uzyskano dzięki zredukowaniu wibracji i zmaksymalizowaniu przepływu powietrza.

Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 75-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem. Średniotonowy przetwornik ACC został zoptymalizowany pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych w obsługiwanym przedziale pasma - zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej. Zastosowano przy tym analizę FEA symulującą zdolności akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Magico ACC - głośnik niskotonowy

​Bas jest zasługą 177-milimetrowych głośników niskotonowych (x2), które zaimplementowano również w modelu A3 i które są tworzone przy użyciu zaawansowanych technik produkcji z wykorzystaniem włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG.

Magnesy neodymowe sterują 75-milimetrową cewką z tytanowym karkasem. Cewka wyróżnia się długim skokiem i ma gwarantować czyste, niezniekształcone ciśnienie akustyczne.

Magico ACC - zwrotnica

Autorska eliptyczna zwrotnica symetryczna Magico wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf - filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który zwiększa do maksimum pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Źródło: Audio Klan

MAGICO testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu