Soundbar DALI Katch One

20 sierpnia 2019 Sprzęt

Soundbar DALI Katch One to zwycięzca w tegorocznym rozdaniu nagród EISA w kategorii "System Dźwiękowy TV". Urządzenie jest już dostępne w cenie 3999 zł.

Soundbar Dali Katch ONE otrzymał nagrodę EISA w kategorii System Dźwiękowy TV. W uzasadnieniu czytamy: "Jak poprawić głośniki bezprzewodowe KATCH? Poprzez ich powiększenie i rozwinięcie funkcjonalności do formy odpowiedniej dla zastosowania zarówno pod telewizorem, jak i w wielu innych miejscach, w których tylko słuchamy muzyki.

Przygotowano kilka opcji montażu – zarówno naściennego, jak i "stolikowego" – wraz z odpowiednimi akcesoriami. Stereofoniczny układ głośnikowy KATCH ONE zawiera 6 przetworników i 4 membrany bierne, 4 wzmacniacze z procesorem DSP, a wszystko to bardzo zręcznie "spakowano" w płytkiej, stylowej obudowie.

Możemy dostarczyć sygnał z telewizora lub źródeł muzycznych (przez HDMI ARC, cyfrowe optyczne, analogowe 3,5 mm lub Bluetooth aptX), a otrzymamy zaskakująco dojrzały, zrównoważony, naturalny i plastyczny dźwięk, jakiego z tańszych soundbarów nie uświadczymy. Czystość wokali i dialogów jest wyśmienita, bas – nasycony i ładnie rozciągnięty.

Urządzenie jest też łatwe w obsłudze, zdalnie sterowane pilotem własnym lub telewizora. To dyskretne, praktyczne, ale i wyrafinowane rozwiązanie stereofoniczne."

Dali Katch ONE - przyłącza

Dali Katch ONE został wyposażony we wszystkie potrzebne wejścia, w tym HDMI, 2 wejścia optyczne, analogowe, nie mówiąc już o wbudowanym Bluetooth (AAC i aptX). ONE połączy się więc z dowolnym urządzeniem multimedialnym. Co więcej, soundbar automatycznie wykrywa sygnał na wszystkich wejściach i automatycznie aktywuje się po włączeniu telewizora lub innego źródła dźwięku.

Wejście HDMI (ARC) w soundbarze Katch ONE służy tylko jako wejście audio. Połączenie HDMI obsługuje korzystanie z pilota telewizora do regulacji głośności, wyciszania oraz włączania / wyłączania zasilania.

Czytaj również testy z kategorii: Soundbary

Soundbar Dali Katch ONE

Funkcja automatycznego włączania soundbaru dla wejścia TV jest aktywowana przez wyjście optyczne z telewizora. Drugie wejście optyczne jest przeznaczone do użytku z urządzeniami audio, takimi jak odtwarzacze CD i streamery audio. To wejście umożliwia automatyczne włączanie / wyłączanie zasilania soundbaru na podstawie sygnału audio, nawet jeśli podłączone urządzenie nie wyłącza sygnału gniazda optycznego w trybie gotowości.

Stereofoniczne wejście mini jack umożliwia analogowe połączenie z telewizorem, telefonem, tabletem lub komputerem.

Czytaj również testy urządzeń DALI

Soundbar Dali Katch ONE - tylna ścianka

Łatwo możemy też podłączyć subwoofer - wyjście przesyła wtedy sygnał wszystkich głębokich basów bezpośrednio do SUB Out przez procesor DSP. Pozostawia to więcej miejsca na wzmacniacz, pozwalając ONE na jeszcze większe zwiększenie skali głośności.

Wbudowany port USB może zasilać tablet lub Google Chromecast Audio (CCA), ale nie pozwala na odtwarzanie muzyki. Korzystanie z CCA pozwala soundbarowi Katch ONE połączyć się z siecią domową.

Wszystkie dostępne wejścia i wyjścia są umieszczone z tyłu obudowy we wnęce przyłączeniowej, która dyskretnie ukrywa wtyczki i zapewnia łatwy dostęp do systemu zarządzania okablowaniem w górnej tylnej części soundbaru. Możliwe jest, aby podłączone kable biegły w górę lub w dół z wnęki przyłączeniowej, w zależności od wybranego rodzaju umiejscowienia.

Dali Katch One - przetworniki i dźwięk

Soundbar Dali Katch ONE został wyposażony w 10 wbudowanych przetworników dopasowanych do wzmacniacza 4 x 50 W. Jak to wygląda z bliska? Cztery duże pasywne przetworniki współpracują z czterema aktywnymi przetwornikami niskotonowymi. Wysoka moc soundbaru jest więc w stanie wygenerować ciśnienie akustyczne potrzebne do wypełnienia dźwiękiem nawet większych salonów. Dodatkowo podłączony subwoofer może jeszcze bardziej zwiększyć głębię niskich tonów.

Dopełnieniem pakietu są dwa przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką o średnicy 21 mm, które, jak mówi producent, ożywiają górny zakres pasma i wyższy średni zakres tonów.

Soundbar oferuje dwa dostępne tryby dźwięku - "Wide" oraz "Focus". Pierwszy ma zapewniać szerokie i bardzo dynamiczne renderowanie sygnału, kładąc nacisk na wypełnienie pomieszczenia mocnym dźwiękiem, drugi zaś oferuje skoncentrowane i liniowe odtwarzanie dźwięku.

Soundbar Dali Katch ONE - tylna ścianka

Dali Katch One - obudowa

Zarówno obudowa, jak i panel frontowy Dali Katch ONE są uformowane z mieszanki ABS wzmocnionej włóknem szklanym. Materiał ten pozwolił nam zbudować platformę dla przetworników, która optymalizuje przepływ powietrza, poszerza obrazowanie stereo i kieruje dźwięk bezpośrednio w stronę słuchacza. Stanowi to podstawę dla uzyskania wyjątkowo sztywnej struktury, która zapewnia, że ruch przetworników nie powoduje niepożądanych rezonansów w strukturze obudowy, które mogłyby spowodować zniekształcenie sygnału audio.

Dali Katch ONE - montaż

Dali Katch ONE możemy zamontować na ścianie przy pomocy dwóch skórzanych pasków, ale też ustawić na półce lub na meblach (służą do tego drewniane nóżki). Z tyłu urządzenia jest także dodatkowy uchwyt montażowy.

Soundbar Dali Katch ONE

Dane techniczne:

- Pasmo przenoszenia (+/-3 dB): 46 -25 000 Hz
- Maksymalny SPL: 101 dB
- Częstotliwość zwrotnicy: 250 / 2500 Hz
- Typ zwrotnicy: 2½-drożny - Maksymalna moc wyjściowa wzmacniacza (RMS wat): 4x50
- Typ wzmacniaczy: cyfrowe klasy D
- Przyłącza wejściowe: HDMI ARC, 2 x optyczne (TosLink), gniazdo mini jack 3,5 mm
- Przyłącza wejściowe: wyjście subwoofera, wyjście ładowania USB (5V / 1A)
- Wejścia bezprzewodowe: Bluetooth™ 4.0 AAC i Apt-X
- Pobór mocy w trybie gotowości [W]: ]<0,5 (zasilacz sieciowy
- Wymiary (wys. X szer. X gł.): 164 x 860 x 69 mm
- Waga: 3,7 kg

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DALI testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu