Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-150H

09 września 2019 Sprzęt

Denon zaprezentował swój nowy wzmacniacz zintegrowany z funkcjami sieciowymi, model PMA-150H. Urządzenie wyposażone w przetwornik USB-DAC i tuner radiowy FM/DAB+ obsługuje wszystkie popularne źródła cyfrowe i analogowe. Dzięki wbudowanej technologii HEOS PMA-150H umożliwia też dostęp do niemal nieograniczonej liczby utworów muzycznych dostępnych dzięki łączności bezprzewodowej przez Wi-Fi, Bluetooth, Apple Airplay 2, Spotify Connect z wielu źródeł.

Wzmacniacz zapewnia, jak mówi producent, solidną moc wyjściową i obsługuje nawet większe podłogowe kolumny głośnikowe o impedancji 4 i 8 Ω. Dodatkowo został wyposażony w specjalny obwód wzmacniacza słuchawkowego z szerokopasmowym przetwarzaniem o wysokiej prędkości i ultraniskim poziomie zniekształceń połączony z dyskretnym stopniem wyjściowym.

PMA-150H oferuje możliwość regulacji impedancji słuchawek, z trzema ustawieniami dla modeli o niskiej, średniej i wysokiej impedancji. Gniazdo słuchawkowe 6,3 mm jest kompatybilne zarówno z audiofilskimi, jak i profesjonalnymi słuchawkami studyjnymi.

Denon PMA-150H odtwarza cyfrowe pliki bezstratne audio o wysokiej rozdzielczości, takie jak ALAC, FLAC i WAV do 192 kHz / 24 bit, a także formatami DSD 2.8 MHz oraz 5.6 MHz (audiofilski format SACD).

Czytaj również testy wzmacniaczy Denon

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-150H

Urządzenie korzystając z wejść cyfrowych, a także wysokiej jakości wbudowanego przetwornika USB-DAC z obsługą PCM 384 kHz / 32 bit i możliwością odtwarzania plików DSD. Szczegółowe wrażenia dźwiękowe, możliwie najbliższe oryginalnemu nagraniu, zapewnia technologia Advanced AL32 Processing Plus.

Denon PMA-150H skrywa w obudowie tuner radiowy FM / DAB+, dwa analogowe wejścia RCA, dwa wejścia optyczne, jedno cyfrowe wejście koaksjalne oraz wejścia USB-A i B, umożliwiając odtwarzanie dźwięku z praktycznie każdego źródła.

Wejście USB-A obsługuje pendrive'y z plikami audio WMA, MP3, AAC, WAV / FLAC / ALAC do 192/24, oraz DSD do 5.6 MHz. Możliwe jest także przesyłanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości z komputera podłączonego poprzez wejście USB-B, które obsługuje sygnały audio PCM do 384 kHz / 32 bit i DSD do 11.2 MHz. Możemy ponadto podłączyć odtwarzacze CD, gramofony, telewizory i inne urządzenia multimedialne.

Dzięki wbudowanej technologii HEOS możemy odtwarzać utwory z Amazon Music, Spotify (Premium & Free), TIDAL, radia internetowego TuneIn, SoundCloud, Napster, Deezer lub lokalnych bibliotek plików muzycznych. Wzmacniacz oferuje również łączność Bluetooth.

Czytaj również: Nowy duet Denona: PMA-600NE i DCD-600NE

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-150H - przyłącza

Kompatybilność z AirPlay 2 zapewnia możliwość bezprzewodowego streamingu z dowolnego urządzenia Apple do PMA-150H lub zgrupowania wzmacniacza z innymi głośnikami kompatybilnymi z AirPlay. Wbudowana technologia HEOS dodatkowo pozwala słuchać muzyki w dowolnym pomieszczeniu w domu, tworząc bezprzewodowy system multiroom przy wykorzystaniu inteligentnych głośników, soundbarów, systemów audio i / lub amplitunerów AV z obsługą HEOS.

Sterowanie kluczowymi funkcjami Denona PMA-150H może się odbywać za pomocą asystentów Amazon Alexa, Apple Siri i Google Assistant. Sterowanie głosowe jest dostępne w wybranych krajach i językach.

W PMA-150H znalazły zastosowanie rozwiązania spotykane w amplitunerach AV - automatyczne wykrywanie sygnału na pierwszym wejściu optycznym oraz uproszczona naukę IR, w celu zapewnienia bezproblemowej kompatybilności wzmacniacza z większością telewizorów. Po aktywacji funkcji, można sterować głośnością, wyciszeniem i wyborem wejścia za pomocą pilota telewizora.

Czytaj również: Jakie są i czym się charakteryzują klasy pracy wzmacniacza?

Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-150H - wnętrze

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DENON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu