Nowe biurkowe urządzenia iFi Audio serii Zen: Blue i DAC

17 października 2019 Sprzęt

iFi Audio przedstawiło dwa nowe urządzenia biurkowe serii Zen - odbiornik Bluetooth, model Blue, oraz przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym DAC.

Może Cię zainteresować

iFi Audio Zen DAC

iFi Audio Zen DAC został zaprojektowany jako wzmacniający dźwięk pośrednik pomiędzy źródłem a słuchawkami / wzmacniaczem / streamerem. Urządzenie odtwarza wiele formatów plików - od PCM 24-bit / 384kHz do DSD256 (w natywnej formie) do MQA.

Zen DAC jest wyposażony w zbalansowane wyjścia Pentaconn 4,4 mm (z przodu i z tyłu urządzenia), na panelu przednim jest ponadto wyjście 6,3 mm. Nie zabrakło też wyjścia RCA. Oba mogą być przełączane między trybem "regulowanym" i "stałym", więc Zen DAC może w razie potrzeby służyć jako przedwzmacniacz do regulacji głośności. Jeśli chodzi o wejścia, mamy do dyspozycji asynchroniczne USB typu B, które obsługuje standard USB 3.0 "SuperSpeed" i jest również kompatybilne z USB 2.0.

Wzmacniacz słuchawkowy ma przełączane wzmocnienie, aby obsłużyć słuchawki o różnych czułościach.

Czytaj również testy urządzeń ifi Audio

iFi Audio Zen DAC

iFi Audio Zen DAC

iFi Audio Zen Blue

iFi Audio Zen Blue to odbiornik Bluetooth obsługujący wszystkie obecne i przyszłe formaty audio Bluetooth. Obejmuje to aptX i aptX HD, LDAC i HWA Qualcomm, kodeki Hi-Res Bluetooth utworzone odpowiednio przez Sony i Huawei, AAC, ulubiony format Apple oraz SBC, standardowy kodek Bluetooth. Oznacza to, że każde możliwe urządzenie źródłowe jest objęte obsługą przy najwyższej rozdzielczości specyfikacji Bluetooth.

Fi Audio Zen Blue wykorzystuje najnowszą wersję Bluetooth 5.0 i najnowszy układ Qualcomm 5100 do przetwarzania wszystkich przychodzących danych Bluetooth. Na pokładzie znajduje się również układ DAC ESS Sabre, który zapewnia niezwykle płynną konwersję cyfrowo-analogową.

Analogowy stopień wyjściowy jest zbalansowany, co zwykle nie występuje w przetwornikach DAC w tym przedziale cenowym. Zbalansowanie oznacza mniej zakłóceń/przesłuchów. Wyjścia RCA i zbalansowane wyjścia na poziomie standardowym HiFi; 2 V SE i 4 V BAL, kwalifikują Zen Blue do współpracy zarówno z systemami HiFi, jak i Pro. Wszystko to oparte na wysokiej jakości komponentach, takich jak kondensatory C0G firmy TDK.

Wszystkie układy są zasilane przez precyzyjny, cichy zasilacz firmy Texas Instruments.

iFi Audio Zen Blue

iFi Audio Zen Blue

ifi Audio Zen Blue i DAC kosztują 699 zł każde.

IFI AUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu