Nowe soundbary LG, które zobaczymy na CES 2020

30 grudnia 2019 Sprzęt

Podczas przyszłorocznych targów CES LG zaprezentuje nową linię soundbarów na rok 2020. Urządzenia zostały opracowane w ramach partnerstwa z Meridian Audio i są wyposażone w Asystenta Google - za pośrednictwem soundbarów możemy więc sterować urządzeniami inteligentnego domu.

Może Cię zainteresować

Dzięki tej kooperacji wiele modeli obsługuje w technologie, takie jak Bass and Space uwydatniającą basy i poszerzająca scenę dźwiękową, czy Image Elevation zapewniającą realistyczny efekt podniesienia sceny dźwiękowej tworzonej przez instrumenty wiodące oraz wokal. Większość soundbarów odtwarza ponadto dźwięk w systemach Dolby Atmos i DTS:X, pozwalających na uzyskanie dynamicznych efektów audio.

Soundbary LG klasy Premium otrzymały funkcję automatycznej kalibracji dźwięku. Dostosowuje ona parametry odtwarzania do akustyki danego pomieszczenia, pozwalając na zoptymalizowanie dźwięku. Podczas odtwarzania treści ze ścieżką dźwiękową w systemie Dolby Atmos lub DTS:X funkcja ta pozwala na uzyskanie efektów dźwięku przestrzennego, które wydają się docierać z różnych stron.

Co więcej, w soundbarach zastosowano zaawansowany algorytm przetwarzania dźwięku, który podczas odtwarzania standardowych plików audio pozwala uzyskać jakość zbliżoną do studyjnej.

Czytaj również nasze testy z kategorii Soundbary

Soundbary LG klasy Premium

Nowe soundbary LG zostały wyposażone w funkcję 4K Pass-Through, większość z nich współpracuje też z opcjonalnym zestawem bezprzewodowych głośników tylnych SPK 8.

Dzięki obsłudze zwrotnego kanału audio (eARC) użytkownicy mogą podłączać zewnętrzne urządzenia bezpośrednio do telewizorów kompatybilnych z eARC i odtwarzać dźwięk przestrzenny zapisany w formatach o wysokiej rozdzielczości, takich jak Dolby True HD lub DTS Master Audio (dotyczy soundbarów LG klasy Premium, modele SN11RG, SN10YG, SN9YG i SN8YG).

Dwa spośród nowych soundbarów LG, SN9YG i SN11RG, zostały wyróżnione nagrodą za innowacje CES Innovation Award - za podwyższoną jakość dźwięku oraz użyteczność.

Czytaj również nasze testy urządzeń LG

Soundbary LG klasy Premium

 

Źródło: LG

LG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu