Telewizory Samsung na CES 2020

08 stycznia 2020 Sprzęt

Podczas trwających w Las Vegas targów CES 2020 także Samsung pokazał swoją najnowszą linię telewizorów. Portfolio firmy wzbogaca się tym samym o modele MicroLED, QLED 8K i lifestyle'owe. Jeden może szczególnie zaciekawić fanów urządzeń przenośnych.

Może Cię zainteresować

Telewizory mają nowe rozmiary, wykorzystują m.in. możliwości inteligentnego skalowania do 8K i technologię zmiany orientacji wyświetlacza. Od teraz możemy poczuć się, jakbyśmy oglądali instagramowe relacje na wielkim smartfonie.

Ekrany Ekrany MicroLED i telewizor 8K

Ekrany MicroLED są dostępne w rozmiarach 75", 88", 93" i 110". Z modeli 88" i 110" niemal zniknęły ramki, więc można mieć wrażenie, że telewizor stapia się ze ścianą. Co więcej, panele MicroLED można ze sobą łączyć, żeby dostosować ekran do pomieszczenia.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to nowe ekrany mają zapewniać większą głębię i wyrazistość, wyższą rozdzielczość i szczytową jasność, która wynosi 5000 nitów. Wykorzystują również oparte na głębokim uczeniu się możliwości skalowania.

Telewizor Samsung Micro LED
Telewizor Samsung Micro LED

Także Samsung pochwalił się telewizorem 8K. Modelem flagowym jest Q950TS z ekranem, który zajmuje 99% powierzchni z przodu telewizora. Jego sercem jest w Procesor Quantum 8K, Q950TS ma także wbudowane opcje Inteligentnego Skalowania do 8K.

Za sprawą funkcji o nazwie Adaptive Picture telewizor może również optymalizować ekran zarówno pod kątem warunków otoczenia, jak i poszczególnych obrazów. Procesor wspiera też obsługę systemu Tizen, otwartej platformy firmy Samsung dla inteligentnych domów, umożliwiając nam korzystanie z wszelkich innowacji: od udoskonalonej jakości obrazu przez zwiększoną użyteczność po inne funkcje w ramach połączonego domu.

Telewizor Samsung QLED 8K
Telewizor Samsung QLED 8K

Dodatkowym plusm jest zastosowanie kodeka AV1, co przekłada się na lepszą kompresję i umożliwia obsługę technologii HDR10+, lepsze oddanie głębi obrazu oraz pozwala na optymalizację jasności, a także współczynnika kontrastu.

Samsung The Sero: obraz w pionie i w poziomie

Samsung rozwija również linię telewizorów lifestyle'owych, wprowadzając w tym roku na wielu rynkach model The Sero. Powstał on z myślą o osobach często korzystających z urządzeń przenośnych, na których wiele treści ogląda się w formacie pionowym. I od słowa "pionowy" właśnie pochodzi jego nazwa. The Sero daje nam bowiem możliwość obracania i zmiany orientacji ekranu – tak samo jak w smartfonie czy tablecie.

The Sero zwycieżył na CES w kategorii "Best of Innovation".

Telewizor Samsung The Sero
Telewizor Samsung The Sero

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu