Bang & Olufsen wprowadza trzecią generację słuchawek Beoplay

20 stycznia 2020 Sprzęt

Bang & Olufsen już 14 lutego wprowadzi na rynek trzecią generację bezprzewodowych słuchawek dousznych Beoplay E8. Mają być bardziej kompaktowe i mocniejsze, a co najważniejsze - zawierać ulepszenia.

Może Cię zainteresować

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, przy projektowaniu E8 wykorzystano modelowanie 3D i przeprowadzono wiele testów konsumenckich, dzięki czemu słuchawki są lepiej dopasowane do do różnorodności kształtów i rozmiarów uszu. W efekcie ich rozmiar został zredukowany o 17 procent, a waga każdej z nich zmniejszona do 5,8 grama.

Oprócz tego, że czas odtwarzania wynosi teraz około 35 g, pojawiły się cztery mikrofony. Wszystko po to, aby wykorzystać technologię kształtowania wiązki, precyzyjnie zorientowaną w kierunku ust. Rozwiązanie to gwarantuje, że głos jest przekazywany płynnie, jednocześnie pozwalając istotnie zredukować szumy. Większa liczba mikrofonów poprawia również działanie trybu transparentnego, który łatwo uruchomić poprzez dotknięcie słuchawki, a który umożliwia odbieranie dźwięków z otoczenia.

Czytaj również testy słuchawek Bang & Olufsen

Słuchawki Beoplay E8 trzeciej generacji

Słuchawki Beoplay E8 mają nową konstrukcję portu basowego. Swobodny przepływ powietrza przez komorę akustyczną zapewnia wbudowanym przetwornikom więcej przestrzeni, dając basom głębsze i bardziej precyzyjne brzmienie.

Korzystając z aplikacji Beoplay App można dodatkowo spersonalizować brzmienie słuchawek. Graficzny equalizer ToneTouch za dotknięciem palca pozwala przemieszczać się pomiędzy czterema scenami dźwiękowymi, zmieniając wrażenia z odsłuchu.

Czytaj również testy głośników bezprzewodowych Bang & Olufsen

Słuchawki Beoplay E8 trzeciej generacji w etui ładującym

Z najnowszymi technologiami, włączając protokół Bluetooth 5.1, słuchawki Beoplay E8 oferują szybką konfigurację i intuicyjną obsługę, przy czyn zużycie baterii zostało ograniczone do minimum. Beoplay E8 obsługują kodeki ACC i aptX™ odpowiadające za czyste brzmienie bezprzewodowe.

Słuchawki Beoplay E8 trzeciej generacji kupimy w zestawie ze skórzanym etui ładującym, nakładkami dousznymi w pięciu rozmiarach oraz przewodem do ładowania z końcówką USB-C.

W ofercie Bang & Olufsen jest już bezprzewodowa podstawka ładująca z certyfikatem Qi. Jest cena wynosi 500 zł.

Czytaj również: Beosound Stage - pierwszy soundbar Bang & Olufsen

Słuchawki Beoplay E8 trzeciej generacji na podstawce ładującej

Źródło: materiały prasowe

BANG & OLUFSEN testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio sierpień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu