Telewizory Samsung na rok 2020

21 lutego 2020 Sprzęt

Podczas Samsung Forum 2020 firma zaprezentowała europejskie portfolio telewizorów i sprzętu audio na 2020 rok. Wśród nowości m.in. rozszerzona seria QLED 8K, nowe modele QLED 4K oraz Crystal UHD, a także telewizory lifestyle.

Może Cię zainteresować

Samsung QLED 8K Q950TS i telewizory 4K

Flagowcem ma być QLED 8K Q950TS, dostępny w rozmiarach 65, 75 i 85 cali, i wyposażony w Infinity Screen, czyli ekran który zajmuje 99% powierzchni urządzenia. Telewizor ma grubość 15 mm i sześć wbudowanych głośników. Kolejnym z modeli 8K jest Samsung Q800T o przekątnych ekranu od 55 do 82 cali.

Kluczowym elementem całej oferty telewizorów firmy Samsung nadal pozostają telewizory QLED 4K. W tym roku seria poszerzy się o modele Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T, które są teraz dostępne z ekranami o przekątnych od 43 do 85 cali.

Samsung QLED 8K Q950TS
Samsung QLED 8K Q950TS

Sztuczna inteligencja w telewizorach Samsung

Co naprawdę wyróżnia linię na rok 2020, to rozszerzone możliwości sztucznej inteligencji:

• Sztuczna Inteligencja i Procesor Quantum 8K wraz z platformą Tizen zwiększają możliwość poprawienia jakości odtwarzanej treści. Niezależnie od tego, czy oglądamy archiwalne nagrania rodzinne czy film z DVD, wideo może być teraz wyświetlane na 33 milionach pikseli*.

• Funkcja Adaptive Picture analizuje warunki oświetlenia oraz rozmieszczenie światła w poszczególnych scenach, aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu, niezależnie od tego, czy oglądamy w jasnym, czy w ciemnym pomieszczeniu.

• Objecting Tracking Sound+ (OTS+) tworzy trójwymiarowy efekt dźwiękowy poprzez połączenie głośników na górze, z boku i z dołu telewizora za pomocą algorytmu sztucznej inteligencji. OTS+ doskonale dopasowuje dźwięk do akcji na ekranie.

• System nagłośnienia Q-Symphony: po raz pierwszy w historii, telewizory QLED z oferty 2020 są w stanie używać górnych i bocznych głośników jako dodatkowego kanału audio. Przy podłączaniu soundbara Samsung serii Q, funkcja Q-Symphony automatycznie paruje audio z obu urządzeń, aby zapewnić pełniejszy dźwięk przestrzenny.

Samsung Samsung Q800T
Samsung Samsung Q800T

Telewizory Samsung Crystal UHD

Serię telewizorów Samsung Crystal UHD tworzą trzy modele, które zróżnicowane są pod względem funkcjonalności i zastosowanych technologii. Podstawowym jest model TU7100, który wykorzystuje nowy procesor Crystal 4K oraz ekran Crystal mający zapewniać jeszcze bardziej rzeczywiste kolory.

W telewizorach TU8000 oraz TU8500 znajdziemy dodatkowo m.in. Tryb Ambient, który do tej pory dostępny był wyłącznie w serii QLED. Oba telewizory są w zasadzie bezramkowe. Najwyższy w tej linii TU8500 wykorzystuje także technologię podświetlenia Dual LED, która oferuje ulepszony kontrast.

Samsung i telewizory lifestylowe - The Sero, The Serif i The Frame

The Sero obraca się z orientacji poziomej do pionowej - i odwrotnie — zupełnie jak smartfon czy tablet. Pozwala więc na oglądanie treści z mediów społecznościowych.

Samsung Sero
Samsung Sero

Największym atutem Samsunga The Serif jest jego design. Telewizor będzie dostępny w wersjach 43, 49 i 55-calowych w dwóch nowych kolorach - Cloud White i Cotton Blue. The Serif, wraz z The Sero, zostały wyróżnione za innowacyjne wzornictwo podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu International Forum (iF) Design Awards.

Samsung The Serif
Samsung The Serif

Ostatnim z nowych modeli jest The Frame. Do istniejących rozmiarów ekranów dodano nowe modele na rok 2020, o wielkości 32 i 75 cali. Dzięki funkcji automatycznego selekcjonowania opartego na sztucznej inteligencji, sklep Art Store w telewizorze The Frame może teraz zarekomendować dzieła sztuki zgodne z preferencjami właściciela.

Samsung The Frame
Samsung The Frame

* Działanie funkcji Inteligentnego Skalowania zależy od jakości i rodzaju materiału wejściowego. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera lub w trybie Gra.
** Badanie zadowolenia klientów firmy Samsung, maj 2019 r.
*** Przy użyciu kompatybilnego smartfona.

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu