Głośnik bezprzewodowy Linn Series 3

27 lutego 2020 Sprzęt

Linn zaprezentował swój najnowszy kompaktowy głośnik bezprzewodowy, model Series 3. Możemy używać jednego lub sparowanych kilku, w tym podłączyć je do telewizora. Głośnik jest też dostępny w wersji Partner.

Może Cię zainteresować

Głośnik obsługuje m.in. serwisy muzyczne Spotify, Apple Music i Amazon Music, i pozwala korzystać z własnych kolekcji muzycznych. Ponadto, gdy dwa modele ustawimy po obu stronach telewizora, ten zabrzmi znacznie lepiej. Potrzebny nam będzie jedynie kabel HDMI (Linn jest wyposażony w złącza HDMI ARC).

Tak jak wszystkie systemy Linn DSM, głośniki Series 3 mogą zostać połączone ze sobą w całym domu, aby pracowały niezależnie lub wszystkie razem. Sterować można przy tym każdym z osobna i "całą rodziną", korzystając z prostych opcji kontrolnych.

Dzięki prostej konfiguracji typu plug-and-play Linn Series 3 nie wymaga specjalistycznej instalacji. Wystarczy głośnik ustawić i podłączyć.

Głośnik bezprzewodowy Linn Series 3

Linn Series 3 i Series 3 Partner

Projektanci opracowali dwa rodzaje głośników: Linn Series 3 oraz Linn Series 3 Partner. Pierwszy wyposażony jest we wbudowane wzmacniacze, cyfrową zwrotnicę Exakt i zintegrowany odtwarzacz bezprzewodowy Linn DSM.

Wersja Partner wykorzystuje takie same wzmacniacze i zwrotnicę, ale jest uboższa o moduł odtwarzacza i przeznaczona jako dodatkowy głośnik, który po podłączeniu do jednostki głównej stworzy wraz z nią system stereo.

Obydwa modele mają 2-drożną konstrukcję, w której głośniki są zasilane przez wzmacniacze Class D o mocy 2 × 100 W. Wysokie tony obsługują 19-milimetrowe przetworniki z jedwabną kopułką, pozostałe zakresy odtwarzane są przez 160-milimetrowe głośniki średnio-/niskotonowe.

Głośnik bezprzewodowy Linn Series 3

Całość elektroniki oraz przetworniki pracują w obudowach o pojemności 6,5 l i wymiarach: 250 × 296 × 206 mm (S × W ×G). Obie wersje, Series 3 i Series 3 Partner, ważą po 6,9 kg i mogą pochwalić się maksymalnym ciśnieniem dźwięku na poziomie 101 dB. Zużycie energii wynosi maksymalnie 95 W, a w trybie czuwania 11 W (Series 3) i 0 W (Series 3 Partner).

Linn Series 3 i Series 3 Partner - obsługiwane pliki

Linn Series 3 obsługuje pliki muzyczne FLAC, ALAC, WAV, MP3, WMA (z wyjątkiem bezstratnych), AIFF, AAC, OGG w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów. Urządzenie wyposażone jest w złącza Ethernet, HDMI ARC i Exakt Link. W Series 3 Partner znajdziemy tylko złącze Exakt Link (× 2).

System Linn Series 3 jest już dostępny w sprzedaży. Cena detalicznej jednostki głównej wynosi 14 999 zł, wersja Series 3 Partner kosztuje 12 699 zł.

Źródło: Audio Klan

LINN testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu