Linn 530 charakteryzują się stosunkowo wąskim frontem oraz zaokrąglonymi krawędziami, od góry obudowę zamyka szklana płyta, dostępna (podobnie jak podstawa) w dwóch wersjach kolorystycznych, tj. białej i czarnej.
Dobrym zabiegiem ze strony Linna jest umożliwienie zmiany pokrycia 530-tek na takie, które aktualnie nam pasuje. W kolumnach zastosowano bowiem tkaninę, którą można łatwo zdjąć i wymienić. Jest ona dostępna w wielu klasycznych ciekawych kolorach i wzorach, zresztą rodzajów samych tkanin jest mamy kilka.
Czytaj również testy urządzeń Linn
Pokrowce Linn Fabrik, bo o nich mowa, umożliwiają zmianę wyglądu kolumn głośnikowych, ale w żaden sposób nie ograniczają przy tym jakości dźwięku. To zasługa autorskiej technologii Exakt, która rozwiązuje problem zmiany charakterystyki brzmienia, gdy przed przetwornikiem znajdzie się jakaś zasłona.
Linn Exakt od strony technicznej jest wysokiej klasy cyfrową zwrotnicą, która pozwala uzyskać idealną synchronizację czasową pomiędzy wszystkimi przetwornikami tworzącymi trójdrożną konstrukcję Linn 530. Moduł Exakt stanowi standardowe wyposażenie każdej kolumny głośnikowej z Serii 5.
W modelu Linn 530 zastosowano dwa autorskie systemy akustyczne. Pierwszym z nich jest Space Optimisation+, który eliminuje niepożądane efekty zniekształcające środowisko odsłuchowe, drugim zaś system niskotonowy Isobarik, odpowiadający za głęboki bas. A temu należy się kilka słów.
W stworzonym przez Linna systemie dwa przetworniki niskotonowe pracują w tandemie, przy czym są one zwrócone ku sobie przy podstawie kolumny głośnikowej i współpracują z dwoma portami bas-refleks znajdującymi się na spodzie obudowy.
Aby stworzyć w pełni funkcjonalny system audio, kolumny głośnikowe Linn 530 wystarczy połączyć z dowolnym sieciowym odtwarzaczem muzycznym Linn obsługującym Exakt, np. Akurate Exakt DSM. Model ten umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki i pozwala podłączyć inne źródła, komunikując się z kolumnami głośnikowymi Linn 530 za pomocą kabli Cat 5 podłączanych do portów RJ45.
Źródło: Audio Klan