Aktywne kolumny głośnikowe Linn 530 w salonach Top Hi-Fi & Video Design

14 lipca 2021 Sprzęt

Aktywne (posiadające własne wzmacniacze) 530 to flagowe kolumny głośnikowe Linn z serii 5, wykorzystujące technologię Exakt i system niskotonowy Isobarik. Są już dostępne w sprzedaży w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design, a ich poglądowe cene za parę zaczynają się od 60 500 zł.

Linn 530 charakteryzują się stosunkowo wąskim frontem oraz zaokrąglonymi krawędziami, od góry obudowę zamyka szklana płyta, dostępna (podobnie jak podstawa) w dwóch wersjach kolorystycznych, tj. białej i czarnej.

Dobrym zabiegiem ze strony Linna jest umożliwienie zmiany pokrycia 530-tek na takie, które aktualnie nam pasuje. W kolumnach zastosowano bowiem tkaninę, którą można łatwo zdjąć i wymienić. Jest ona dostępna w wielu klasycznych ciekawych kolorach i wzorach, zresztą rodzajów samych tkanin jest mamy kilka.

Czytaj również testy urządzeń Linn

Kolumny głośnikowe Linn 530

Pokrowce Linn Fabrik, bo o nich mowa, umożliwiają zmianę wyglądu kolumn głośnikowych, ale w żaden sposób nie ograniczają przy tym jakości dźwięku. To zasługa autorskiej technologii Exakt, która rozwiązuje problem zmiany charakterystyki brzmienia, gdy przed przetwornikiem znajdzie się jakaś zasłona.

Linn Exakt od strony technicznej jest wysokiej klasy cyfrową zwrotnicą, która pozwala uzyskać idealną synchronizację czasową pomiędzy wszystkimi przetwornikami tworzącymi trójdrożną konstrukcję Linn 530. Moduł Exakt stanowi standardowe wyposażenie każdej kolumny głośnikowej z Serii 5.

W modelu Linn 530 zastosowano dwa autorskie systemy akustyczne. Pierwszym z nich jest Space Optimisation+, który eliminuje niepożądane efekty zniekształcające środowisko odsłuchowe, drugim zaś system niskotonowy Isobarik, odpowiadający za głęboki bas. A temu należy się kilka słów.

Kolumny głośnikowe Linn 530

W stworzonym przez Linna systemie dwa przetworniki niskotonowe pracują w tandemie, przy czym są one zwrócone ku sobie przy podstawie kolumny głośnikowej i współpracują z dwoma portami bas-refleks znajdującymi się na spodzie obudowy.

Aby stworzyć w pełni funkcjonalny system audio, kolumny głośnikowe Linn 530 wystarczy połączyć z dowolnym sieciowym odtwarzaczem muzycznym Linn obsługującym Exakt, np. Akurate Exakt DSM. Model ten umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki i pozwala podłączyć inne źródła, komunikując się z kolumnami głośnikowymi Linn 530 za pomocą kabli Cat 5 podłączanych do portów RJ45.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
LINN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu