Nowe soundbary Samsung na rok 2020

08 czerwca 2020 Sprzęt

Do sprzedaży w Polsce wchodzą właśnie pierwsze soundbary Samsung z oferty na 2020 rok. Wśród nich są trzy modele z Q-Serii z technologią Q-Symphony oraz dwa soundbary serii T. Jako pierwsze w najbliższych tygodniach na rynek trafią modele Q800T, Q70T i Q60T.

Wszystkie trzy modele oferują technologię Q-Symphony*, za sprawą której wrażenia dźwięku przestrzennego są intensywniejsze. Pozwala ona bowiem stworzyć unikatowy system nagłośnienia - po podłączeniu soundbara do telewizora QLED z 2020 roku** górne i boczne głośniki telewizora są wykorzystywane jako dodatkowy kanał audio.

Soundbary oferują także technologię Samsung Acoustic Beam, która potęguje wrażenia dźwięku panoramicznego. Taki efekt osiągnięto m.in. poprzez zastosowanie dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony), które zostały równomiernie rozmieszczone w górnej części listwy dźwiękowej.

Modele Samsung Q800T i Samsung Q70T oferują dodatkowo wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 3.1.2 i obsługę kodeków Audio 3D. Wspomagają je w tym technologie Dolby Atmos i DTS:X.

Czytaj również: Telewizory Samsung na rok 2020

Soundbar Samsung Q800T
Soundbar Samsung Q800T

Soundbary Samsung T550 i Samsung T450 to z kolei rozwiązanie dla widzów chcących wzmocnić dźwięk swojego telewizora m.in. o mocny, wibrujący bas. Oba modele oferują bezprzewodowy subwoofer oraz technologię Inteligentnego Dźwięku. Odpowiada ona za optymalizację dźwięku, aby zapewnić wrażenia audio jeszcze lepiej dopasowane do oglądanych treści.

Z kolei system Surround Sound Expansion pozwala rozszerzyć optymalny obszar odsłuchu, tworząc efekt dźwięku przestrzennego, co sprawdzi się podczas oglądania filmów, koncertów czy wydarzeń sportowych.

Model T550 oferuje dodatkowo tryb dźwięku 3D - DTS Virtual:X, który ma na celu stworzenie przestrzennego, trójwymiarowego dźwięku.

* Technologia Q-Symphony jest kompatybilna z telewizorami Samsung QLED z 2020 roku. Pełną listę kompatybilnych modeli oraz więcej informacji znajdziesz na stronie samsung.com
** Od modelu QLED Q80T.

Soundbar HW-Q70T
Soundbar HW-Q70T

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu