Słuchawki bezprzewodowe LG TONE Free z etui usuwającym bakterie

09 września 2020 Sprzęt

LG wprowadza do sprzedaży dwa modele bezprzewodowych słuchawek dousznych z linii TONE Free: HBS-FN6 i HBS-FN4. Zastosowano w nich autorskie rozwiązania Meridian, dodatkowo zaś model HBS-FN6 pomaga w dbaniu o higienę.

 

LG Tone Free - dźwięk

Słuchawki, wyposażone w technologię HSP (Headphone Spatial Processing) firmy Meridian Audio, wieloletniego partnera LG w dziedzinie rozwiązań audio, odtwarzają dźwięk ze wzbogaconymi efektami przestrzennymi.

W obu modelach słuchawek LG TONE Free są dostępne ustawienia korektora dźwięku z możliwością indywidualnego regulowania oraz czterema ustawieniami wstępnymi opracowanymi przez Meridian.

Umożliwiają one uzyskanie efektów dostosowanych do różnych upodobań: Natural - o naturalnym i zrównoważonym brzmieniu, Immersive - z silniejszymi wrażeniami przestrzennymi, Bass Boost - ze wzmocnionymi basami oraz Treble Boost - ze zwiększoną wyrazistością wokalu.

Dopasowane wkładki douszne skutecznie blokują większość rozpraszających odgłosów z otoczenia, natomiast tryb Ambient Sound, włączany poprzez naciśnięcie słuchawek, pozwala usłyszeć to, co dzieje się wokół. Dzięki temu, gdy trzeba wyraźnie słyszeć dźwięki z otoczenia, nie musimy już wyjmować słuchawek z uszu.

Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne, to o ich jakość dbają dwa mikrofony, zapewniające - jak mówi producent - czysty dźwięk.

Czytaj również testy urządzeń LG

Słuchawki bezprzewodowe LG TONE Free w etui

 

LG HBS-FN6 - technologia oczyszczania wkładek

W etui modelu LG HBS-FN6 zastosowano technologię UVnano, która ma wspierać higienę użytkowania słuchawek. Powołano się tu na badania, z których wynika, że we wkładkach dousznych może znajdować się więcej bakterii niż na kuchennej desce do krojenia, co bezpośrednio przekłada się na wyższe ryzyko infekcji uszu*. Rozwiązaniem problemu ma być właśnie etui.

Co jest w nim wyjątkowego? Jest wyposażone w źródło światła ultrafioletowego, które eliminuje 99,9 procent bakterii E. coli oraz S. aureus**. Wkładki słuchawek wykonane są ponadto z nietoksycznego, hipoalergicznego żelu silikonowego***. 

Jak to działa? Podczas ładowania baterii wkładki douszne są dezynfekowane. Wystarczy pierwsze 10 minut ładowania w etui podłączonym do zasilania, aby LG HBS-FN6 zostały skutecznie oczyszczone z bakterii.

Komfort noszenia zapewnia przy tym wyważona konstrukcja słuchawek - większa część ciężaru spoczywa na uchu, co przy okazji zapobiega wypadaniu.

LG TONE Free - sterowanie

Intuicyjne przyciski dotykowe wbudowane w każdą ze słuchawek pozwalają na włączanie lub wstrzymywanie odtwarzania, pomijanie wybranych utworów i regulowanie głośności bez konieczności sięgania po aparat.

Słuchawki bezprzewodowe LG TONE Free

LG TONE Free - ładowanie

Gdy brakuje czasu na pełne ładowanie z pomocą przychodzi szybsza opcja, która pozwala na odbiór muzyki nawet przez godzinę już po 5 minutach od umieszczenia słuchawek w kompaktowym etui.

Po pełnym naładowaniu LG HBS-FN6 i LG HBS-FN4 mogą pracować przez 6 godzin. Akumulator wbudowany w etui UVnano pozwala natomiast na aż trzykrotne pełne naładowanie słuchawek, a tym samym wydłużenie czasu pracy urządzenia do 18 godzin. Ponadto, etui słuchawek FN6 może być ładowane przy użyciu bezprzewodowej ładowarki (sprzedawanej oddzielnie).

LG TONE Free i asystenci głosowi

LG HBS-FN6 i LG HBS-FN4 spełniają wymagania kategorii ochronnej IPX4, co oznacza, że są odporne na zachlapanie wodą, deszcz oraz pot. Wyposażono je też w funkcję sterowania głosowego, co zapewnia wygodny dostęp do Asystenta Google albo asystentki Siri w podłączonym smartfonie.

LG TONE Free - dostępność

Słuchawki LG HBS-FN6 i LG HBS-FN4 kupimy w 2 wersjach kolorystycznych: matowej czarnej (Stylish Black) i błyszczącej białej (Modern White). Model LG HBS-FN4 jest już dostępny w LG Brand Store, sklepie online LG oraz w sieci Media Expert, natomiast słuchawki HBS-FN6 pojawią się w naszym kraju we wrześniu, oczywiście w tych samych punktach sprzedaży.

Słuchawki bezprzewodowe LG TONE Free

LG Tone Free - specyfikacja techniczna

- Słuchawki douszne: 55 mAh x 2
- Etui: 390 mAh
- Czas szybkiego ładowania: 5 minut wystarcza na 1 godzinę odtwarzania
- Czas pracy baterii
- Rozmowy: 5 godzin
- Odtwarzanie: 6 godzin, słuchawki + etui: 18 godzin
- Łączność: Bluetooth 5.0 (połączenie z jednym urządzeniem)
- Głośnik: dynamiczny 2-warstwowy
- Mikrofony: 2 zewnętrzne
- Kompatybilność: Android/iOS
- Kodek audio Bluetooth: SBC/AAC
- Kolory: czarny (Stylish Black) / biały (Modern White)

* https://www.cnet.com/how-to/how-to-clean-earbuds2
** Test z roku 2019 przeprowadzony przez TÜV SÜD.3
*** Podstawowy materiał, silikonowy żel, spełnia wymagania ISO 10993 oraz USP klasy VI

Źródło: LG

Może Cię zainteresować
LG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu