Beoplay H95 - nowe słuchawki Bang & Olufsen z okazji 95. urodzin

01 września 2020 Sprzęt

Bang & Olufsen reklamuje je jako najlepsze bezprzewodowe słuchawki, kiedykolwiek zbudowane przez duńskich specjalistów marki w dziedzinie audio. Beoplay H95 szczycą się piękną obudową, wyjątkowo skutecznym tłumieniem szumów i komfortem użytkowania. W sprzedaży pojawią się 10 września.

Beoplay H95 - wykonanie i przetworniki

Beoplay H95 to słuchawki wokółuszne, z miękkimi wyściółkami poduszek z jagnięcej skóry. Wraz z ramą ze szczotkowanego aluminium wyglądają luksusowo i tak też mają się nosić. Producent zapewnia, że będziemy się w nich czuć komfortowo nawet po kilku godzinach użytkowania. Dodajmy, że poduszki słuchawek są magnetycznie odłączane.

Beoplay H95 są wyposażone w tytanowe przetworniki 40 mm z magnesami neodymowymi. konstrukcja dźwięku jest realizowana z wykorzystaniem filtrów w autorskim układzie cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) opracowanym przez Bang & Olufsen.

Czytaj również testy słuchawek Bang & Olufsen

Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95

Beoplay H95 - ANC

Słuchawki bazują na pasywnej redukcji szumów połączonej z najbardziej zaawansowaną technologią aktywnej eliminacji szumów (ANC) spośród wszystkich słuchawek firmy Bang & Olufsen. Wydajność ANC jest w całości oparta na cyfrowym przetwarzaniu i wykorzystuje układ mikrofonowy, aby w jak największym stopniu zredukować hałas.

Strojenie i testowanie przetwarzania ANC odbywało się w warunkach rzeczywistych, ale też w Wirtualnym Laboratorium Akustycznym (VR Lab) Bang & Olufsen w Struerze, gdzie inżynierowie są w stanie emulować różne warunki akustyczne, począwszy od środowiska z wnętrza samolotów, dworców kolejowych, pomieszczeń biurowych, aż po hałas uliczny.

Czytaj również testy głośników bezprzewodowych Bang & Olufesen

Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95

Beoplay H95 - obsługa i czas pracy

Słuchawkami struje się dotykowo, ale do naszej dyspozycji są również mechaniczne pokrętła. Do ich wprowadzenia inspiracją były pierścienie do ustawiania ostrości w obiektywach kamer i aparatów. Pokrętło po prawej stronie steruje głośnością, a pokrętło po lewej dostosowuje ANC i przezroczystość.

Beoplay H95 są w stanie pracować nawet 38 godzin na jednym ładowaniu - nawet przy włączonym ANC. Są wyposażone w cztery mikrofony głosowe.

Czytaj również: Słuchawki bezprzewodowe Beoplay E8 Sport

Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95

Wykorzystują technologię formowania wiązki dźwiękowej i zaawansowaną technologię redukcji szumów, aby przechwytywać głos tak wyraźnie, jak to tylko możliwe, jednocześnie redukując wpływ hałasu z otoczenia. Obejmuje to również rozbudowane przetwarzanie dźwięków otoczenia, które daje bardziej naturalne odbieranie mowy.

Co więcej, Beoplay H95 oferują regulowany tryb transparentności, który pozwala użytkownikowi na słyszenie otoczenia bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Słuchawki są składane i dostarczane wraz z kompaktowym futerałem. Teb zaś ma aluminiową obudowę i wewnątrz jest podszyty dopasowaną tkaniną.

Czytaj również: Głośnik bezprzewodowy Bang & Olufsen Beosound A1 2. generacji

Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H95 w futerale

Beoplay H95 - ACC i aptXTM Adaptive

Słuchawki Beoplay H95 zostały wyposażone w ACC i aptXTM Adaptive - następną generację dynamicznie regulowanych kodeków audio, zaprojektowanych w celu zapewnienia solidnego, wysokiej jakości dźwięku bezprzewodowego transmitowanego z minimalną latencją - natomiast Bluetooth 5.1 zapewnia optymalną łączność.

Beoplay H95 - dostępność

Beoplay H95 będą dostępne w kolorach Black i Grey Mist w wybranych sklepach detalicznych oraz w sklepach Bang & Olufsen i online od 10 września 2020 roku.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
BANG & OLUFSEN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu