Odtwarzacz CD Ayon CD-35 Mk II

22 września 2020 Sprzęt

Ayon CD-35 Mk II zastępuje wprowadzony cztery lata temu referencyjny odtwarzacz CD-35, którego jest unowocześnioną wersją. Nowe urządzenie żegna się ostatecznie z płytami SACD.

Szef i główny konstruktor Ayona, Gerhard Hirt, zachęcony sukcesem "jedynki" twierdzi jednoznacznie, że zapotrzebowanie rynku na topowe odtwarzacze CD będzie przez długie lata utrzymywać się na wysokim poziomie, a nawet rosnąć.

Powód jest oczywisty - na półkach melomanów można ciągle znaleźć nieprzebrane miliony płyt w tym popularnym formacie, podczas gdy muzykę SACD można policzyć na palcach jednej ręki.

Ayon CD-35 Mk II to urządzenie o zerowym sprzężeniu zwrotnym, zasilane z rosyjskiej lampy prostowniczej GZ30, oferujące funkcjonalność w pełni symetrycznego DAC-a przystosowanego do przetwarzania gęstych plików DSD, także w standardach zapisu studyjnego.

Czytaj również testy odtwarzaczy CD Ayon

Odtwarzacz CD Ayon CD-35 Mk II

Ayon CD-35 II, tak jak poprzednik, jest dostępny w wersjach: Standard i Signature, niedługo pojawi się również edycja specjalna, oznaczona symbolem HF i limitowana do 35 sztuk - każdą z nich można będzie zamówić tylko raz na miesiąc.

Nowy model wygląda identycznie tak jak poprzednik, waży tyle samo i dysponuje takim samym zestawem złącz. Parametry na papierze wyglądają identycznie, a do budowy ponownie zastosowano komponenty z najwyższej półki, na czele z symetrycznym przetwornikiem wyposażonym w dwa osobne konwertery japońskiej firmy AKM, o parametrach 768 kHz / 32 bit & DSD 256.

Modyfikacji uległ jednak stopień wyjściowy odtwarzacza, który po raz pierwszy w historii austriackiej firmy zbudowano z dwóch różnych lamp: 5687 i 6H30, po jednej na kanał. 

Czytaj również nasze pozostałe testy urządzeń marki Ayon Audio

Magnetyczny docisk płyty oraz system zawieszenia napędu uległy gruntownemu przeprojektowaniu pod kątem dalszej redukcji drgań mechanicznych, które mogłyby negatywnie wpływać na odczyt danych z płyt. Konstrukcję napędu poprawiono także pod kątem ładowania danych z płyty oraz korekcji błędów.

Wersja Signature oferuje uruchamiany z pilota ultra-szybki moduł DSP, realizujący konwersję wszystkich sygnałów PCM – z 24/192 włącznie – do DSD, z jakością 128x lub 256x do wyboru. Poprawiono tu też moduł filtra dolnoprzepustowego i zastosowano lepsze kondensatory.

Ekskluzywna edycja HF jest wyposażona w:

  • 8 kondensatorów sprzęgających V-cap TFTF,
  • specjalne ceramiczne nóżki Franc Audio,
  • Złącza RCA WBT-210 NextGen,
  • 20 tantalowych 2-watowych rezystorów w lampowym stopniu wyjściowym,
  • 2 układy AKM 4497EQ w przetworniku.

Kratki wentylacyjne, pokrywę i wnętrze komory ładowania płyty, a także przyciski sterujące na górnym panelu wykończono w dyskretnej czerni, a wszystkie kluczowe komponenty dobrano z tolerancją do 1%.

Ayon Audio CD-35 Mk II  - cena:

Ayon CD-35 Mk II w wersji standardowej: 34900 zł, Signature to dopłata 8790 zł, a edycja HF 88 900 zł.

Źródło: Nautilus

Może Cię zainteresować
AYON AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu