Ayon Audio Scorpio II, czyli drugie wcielenie Skorpiona

14 kwietnia 2021 Sprzęt

Scorpio, uniwersalna integra Ayona, doczekała się nowego wcielenia. Scorpio II umożliwia zastosowanie w stopniu mocy lamp EL34, KT88 lub KT150. Ponownie dostajemy też do dyspozycji klasyczny dla Ayona układ w czystej klasie A.

Pierwszy Scorpio był wzorowany na modelu Orion, jego konstruktorzy sporo pomysłów zapożyczyli jednak z droższego Spirita. Po drodze pojawił się jeszcze Scorpio XS, w którym rozwinięcie skrótu (eXtra Small) dotyczyło nie tylko obudowy węższej "aż" o 1 cm, ale przede wszystkim zastosowanych po raz pierwszy w historii Ayona lamp mocy EL34, doskonale znanych z małych gabarytów i stosunkowo dużej mocy.

Ayon Scorpio II łączy wiele rozwiązań, umożliwiając zastosowanie w stopniu mocy zarówno wspomnianych EL34, jak i KT88 lub KT150. Ponownie dostajemy do dyspozycji klasyczny dla Ayona układ w czystej klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym i auto-manualną regulacją BIASu, wyposażony także w nowoczesny system miękkiego startu i układy zabezpieczające lampy przed przeciążaniem, a więc wydatnie wydłużające ich żywotność.

Czytaj również testy urządzeń Ayon 

Ayon Scorpio II

W tym ostatnim pomaga także anodowane niemagnetyczne chassis, składane ręcznie ze szczotkowanego aluminium, dopracowane pod kątem lepszego odprowadzania ciepła z pracujących lamp.

Ayon Scorpio II w stosunku do poprzedników kosztuje więcej, ale ma chromowane osłony transformatorów, upodabniające go do o wiele droższego Spirita V.

W wersji z czterema lampami EL34 Scorpio II kosztuje 15 900 zł, a z KT150 – 19 900 zł. Aby stać się właścicielami pilota, musimy dopłacić 900 zł.

Źródło: Nautilus

Może Cię zainteresować
AYON AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu