Streamer Ayon S-10 Mk II Server

29 kwietnia 2020 Sprzęt

Trzy lata po wprowadzeniu na rynek wielofunkcyjnego streamera najnowszej generacji - modelu S-10 - Ayon Audio zaprezentował najnowszą wersję Mk II w konfiguracji Server.

Urządzenie jest fabrycznie wyposażone w twardy dysk typu SSD o pojemności 1 TB oraz oprogramowanie JRiver BlackBox Server, przeznaczone przede wszystkim do jak najwierniejszego przetwarzania plików wysokiej rozdzielczości.

O wyborze tej aplikacji zadecydowały pozytywne wyniki testów i prób odsłuchowych przeprowadzonych przez konstruktorów Ayona, na których czele stał sam Gerhard Hirt.

Miały one wykazać, że JRiver jest bezkonkurencyjny w przypadku muzyki zakodowanej właśnie w gęstych formatach, co jest odczuwalne zwłaszcza w postaci aspektów związanych z prezentacją przestrzenną nagrań. Dysk ten korzysta z dodatkowego samowystarczalnego modułu obsługiwanego przez nową platformę zaimplementowaną w wersji Mk II.

Co może zainteresować właścicieli poprzedniej wersji S-10 to to, że Ayon Audio oferuje także opcję upgrade'u do najnowszej wersji w swoim serwisie, a modułowa konstrukcja urządzenia umożliwia także zainstalowanie twardego dysku.

Pozostałe cechy użytkowe i techniczne pozostają takie same dla pozostałych konfiguracji z serii Ayon Audio S-10 Mk II. Odtworzy on muzykę za pośrednictwem sieci przewodowej lub bezprzewodowej oraz pliki z komputera lub zewnętrznego twardego dysku.

Druga generacja S-10 przetwarza sygnały o parametrach do 764 kHz / 32 bit i DSD 256, współpracuje z platformami: Tidal, HiResAudio, Qobuz i Roon oraz z aplikacją Audirvana.

Czytaj również nasze testy urządzeń Ayon Audio

Na pokładzie jest wysokiej klasy analogowy przedwzmacniacz z układem poczwórnej regulacji głośności i DAC w konfiguracji dual mono. W pełni zbalansowany stopień wyjściowy zrealizowano na triodzie Single Ened w czystej klasie A.

Aplikacja do sterowania urządzeniem dostępna jest dla systemu iOS i Androida. S-10 Mk II można także zamówić w wersji Signature - czyli uzupełniony o najnowszy algorytm konwersji wszystkich sygnałów PCM do DSD 256.

Źródło: Nautilus

AYON AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu