Wireworld Platinum Starlight 8 USB 2.0 - trzecia generacja interkonektu USB

20 stycznia 2021 Sprzęt

Przy okazji nowej generaji interkonektu USB Platinum Starlight opracowano nową geometrię przewodników, zastosowano lepsze ekrany i najlepsze dostępne materiały izolacyjne. Po ponad dekadzie od debiutu Wireworld pokaże niebawem model Platinum Starlight USB 8.

Interkonekt jest obecnie na końcowym etapie projektowania i gdy tylko producent dokona niewielkiej zmiany oprzyrządowania, przejdzie do jego produkcji.

Według producenta Platinum Starlight 8 USB to najlepszy dostępny kabel do odtwarzania naturalnego akustycznego instrumentów i głosów. Wszystko dzięki cechom konstrukcyjnym i poprawionym materiałom.

Czytaj również: Kabel optyczny Wireworld Stellar 8K Optical HDMI 2.1

Wireworld Platinum Starlight 8 USB 2.0

Geometria przewodników Uni-Path minimalizuje zakłócenia i przesłuchy, dzięki czemu jest on znacznie lepszy niż poprzednie konstrukcje. Kabel wykorzystuje również ekrany o podwójnej grubości oraz w pełni izolowany i filtrowany przewód zasilający, aby zmaksymalizować czystość dźwięku.

Cicha izolacja Composilex 3 redukuje szum tryboelektryczny w przewodach sygnałowych, maksymalizując pochłanianie szumów izolowanego przewodu zasilającego.

Czytaj również: Interkonekt Wireworld Stream Audio

Wireworld Platinum Starlight 8 USB 2.0

Platinum Starlight 8 USB wyposażono we wtyki z włókna węglowego i pięć opcji zakończenia, w tym z najnowszym złączem typu C. Wzorem poprzednich generacji przewodniki sygnałowe wykonano z litego srebra, a przewody zasilające izolowane są w płaskim profilu zewnętrznym.

Poprawki w stosunku do poprzedniego modelu Platinum Starlight 7 obejmują wyjątkowo cichą izolację Composilex 3 i ekskluzywną geometrię Uni-Path, która minimalizuje zakłócenia, zapewniając realistyczną jakość dźwięku.

Źródło: Audiocenter.pl

WIREWORLD testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu