Odtwarzacz SACD Accuphase DP-570

29 stycznia 2021 Sprzęt

DP-570 to najnowszy odtwarzacz SACD Accuphase`a i następca debiutującego pięć lat temu modelu DP-560. Reprezentuje 4. generacjię "podstawowych" w ofercie firmy multiformatowców przeznaczonych przede wszystkim do odczytu płyt SACD i CD.

Jeśli porównamy Accuphase DP-570 do jego starszego brata, zauważymy liczne zmiany, m.in. ulepszony napęd. Konstruktorzy skupili się także na dalszym obniżeniu poziomu szumów i zniekształceń harmonicznych. Stosunek sygnału do szumu wynosi dzięki temu 120 dB, co odpowiada poziomowi wyjściowemu 2.5 μV, i jest o 12 % lepszy niż w DP-560. W przypadku THD+N rezultaty poprawiły się aż o 30 %.

Już sama pokrywa tłumiąca mikrowibracje pochodzące od silnika i generowane przez obracającą się płytę, składa się z trzech warstw: odlewanej podstawy, stalowej izolacji i aluminiowej nakładki.

Pomiędzy wszystkimi elementami napędu znajdują się liczne szczeliny powietrzne, które rozpraszają szkodliwe drgania. Moduł głowicy laserowej spoczywa na specjalnych absorberach wykonanych z gumy butylowej. Jak mówi producent, poziom rezonansów własnych udało się znacznie obliżyć.

Czytaj również nasze testy urządzeń Accuphase

W sekcji przetwornika cyfrowo-analogowego zastosowano 32-bitową kość ESS Hyper Stream II ES9028PRO, czyli identyczną jak w topowym jednoczęściowym odtwarzaczu DP-750, z tym że zamiast ośmiu osobnych DACów na kanał jest skonfigurowana w cztery równoległe z zastosowaniem firmowego konwertera MDS+, z zachowaniem całkowicie symetrycznej ścieżki sygnału i niezależnego filtru dolnoprzepustowego dla każdego z wyjść.

Układ ten umożliwia także podłączenie cyfrowych korektorów akustyki Accuphase. Identycznie jak w poprzednim modelu, konstrukcja wewnętrzna składa się z osobnych modułów odseparowanych grodziami eliminującymi wzajemne zakłócenia.

Accuphase DP-570 dysponuje czterema wejściami cyfrowymi: Coaxial, Optical, HS-LINK oraz USB. Do dyspozycji jest także Direct Balanced Filter z osobnymi ścieżkami dla toru liniowego i zbalansowanego oraz selektor fazy dla wyjść symetrycznych. Tak jak DP-560, nowy odtwarzacz odczytuje płyty z plikami dźwiękowymi nagranymi za pomocą komputera.

W swoim najnowszym odtwarzaczu Accuphase wprowadził także moduł pamięci, pozwalający na zaprogramowanie dowolnych utworów za pomocą pilota.

Źródło: Nautilus

Może Cię zainteresować
ACCUPHASE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu