Udoskonalone głośniki bezprzewodowe Devialet Phantom I, Phantom II i Phantom Opéra de Paris

02 lutego 2021 Sprzęt

Nowe wersje kolorystyczne, pilot zdalnego sterowania, a przede wszystkim obsługa AirPlay 2 i zgodność Roon Ready. Oto zmiany, jakie Devialet wprowadził w swoich głośnikach bezprzewodowych z rodziny Phantom.

Zmiany zaczęły się już na etapie nazewnictwa - jest nowe. W miejsce dotychczasowych modeli Phantom Premier projektanci wprowadzili modele Phantom I, które będą dostępne w dwóch wersjach: Phantom I 103 dB oraz Phantom I 108 dB.

Cel jest informacyjny, ponieważ już na wstępie dowiemy się, jaki poziom ciśnienia dźwięku może wygenerować wybrany głośnik. Analogiczne zmiany objęły modele Phantom Reactor, które teraz będą określane jako Phantom II 95 dB oraz Phantom II 98 dB.

Czytaj również test głośników Devialet Gold Phantom

Ostatnie z wymienionych głośników - Opéra de Paris - które otrzymały pozłacane panele boczne, mają być planowo mocniejszymi wersjami Phantomów I i II. Od teraz będą funkcjonowały pod nazwą Phantom II 98 dB Opéra de Paris oraz Phantom I 108 dB Opéra de Paris. Tyle na temat nazewnictwa.

Devialet Phantom - moc

A teraz kwestia mocy - Devialet będzie operował od tej chwili parametrem RMS, podając zmierzoną średnią moc rzeczywistą, która jest ustandaryzowaną wartością międzynarodową.

I tak Phantom I 103 dB dostarcza moc 500 W (RMS), Phantom I 108 dB/Phantom I 108 dB Opéra de Paris zapewniają 1100 W (RMS). W przypadku modeli Phantom II 95 dB oraz Phantom II 98 dB/Phantom II 98 dB Opéra de Paris parametry te wynoszą odpowiednio 350 W (RMS) i 400 W (RMS).

Czytaj również test głośników Devialet Phantom Silver / Basic / Dialog

Wraz z tą zmianą Devialet podaje także informację o maksymalnym zużyciu prądu przy pełnej mocy i w trybie czuwania - maksymalne zapotrzebowanie na energię modeli Phantom I nie przekracza 250 W i 0,5 W w trybie czuwania, a głośników Phantom II 130 W i 0,5 W w trybie czuwania.

Devialet Phantom - zdalne sterowanie, AirPlay 2, Roon Ready, aplikacja

Do rąk właścicieli głośników Phantom I trafia także pilot zdalnego sterowania Remote V2, do wyboru w kolorze czarny mat i biały mat (a nie jak dotąd wysoki połysk). Ponadto wszystkie głośniki Phantom I i II, w związu z zastosowaniem nowego oprogramowania układowego DOS 2, obsługują teraz AirPlay 2 i Roon Ready. 

Czytaj równinież testy wzmacniaczy Devialet

Devialet Phantom - aplikacja Devialet App

Devialet nie zapomniał o obecnych właścicielach swoich głośników. Oprogramowanie DOS 2 oraz aplikacja Devialet App 1.14 wprowadzają AirPlay 2 i zgodność Roon Ready nie tylko do modeli Phantom I i II, lecz także do głośników Phantom Premier i Phantom Reactor. Udostępniają włączany z poziomu aplikacji tryb nocny oraz umożliwiają 24-bitowe strumieniowanie dźwięku high-res dla źródeł UPnP i Roon (jakość źródła wyświetlana jest w aplikacji).

Aplikacja, dodajmy - z przeprojektowanym penelem głównym interfejsu - wprowadza również wsparcie dla dodatkowych produktów Phantom i zapewnia dostęp do nowych samouczków dotyczących strumieniowych źródeł dźwięku.

 

Czytaj również: Gemini - pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne Devialet

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
DEVIALET testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu