Nowość w rodzinie Bluesound - PULSE SOUNDBAR+

18 marca 2021 Sprzęt

Do rodziny bezprzewodowych urządzeń kina domowego kanadyjskiego Bluesounda dołącza właśnie nowe urządzenie - PULSE SOUNDBAR+. Oferuje dźwięk 3D, wspiera Dolby Atmos i jest wyposażony w dotykowy panel. Do sprzedaży trafi w kwietniu.

PULSE SOUNDBAR+ to kolejny element w ekosystemie Bluesound i ma stanowić alternatywę dla amplitunerów AV. Zmieści się pod telewizorami HD i 4K (w komplecie są dwie nóżki), ale producent zakłada, że możemy chcieć zainstalować go na ścianie, więc dołączył specjalny uchwyt.

Nowy soundbar ma całkowicie przeprojektowany tor dźwiękowy z zaawansowanym przetwarzaniem DSP i teraz wspiera dźwięk 3D z Dolby Atmos. Wykorzystuje 24-bitowe przetwarzanie dźwięku, osiem przetworników i dostarcza 120 W mocy całkowitej.

Bluesound PULSE SOUNDBAR+ może zostać sparowany z subwooferem PULSE SUB+, gdy dodatkowo zastosujemy parę głośników PULSE FLEX 2i jako tylne kanały, powstanie system bezprzewodowy dostarczający dźwięk Dolby Surround.

Czytaj również testy urządzeń Bluesound

Bluesound PULSE SOUNDBAR+ - możliwości przyłączeniowe

Do połączenia soundbara z niemal dowolnym źródłem dźwięku służą cyfrowe i analogowe, przewodowe i bezprzewodowe opcje połączeniowe. Wachlarz możliwości jest szeroki - HDMI eARC, Apple AirPlay 2, dwukierunkowy Bluetooth aptX HD, TOSLINK, RCA, USB lub autorski system strumieniowania muzyki BluOS.

Bluesound PULSE SOUNDBAR+ wykorzystuje potężny, specjalnie opracowany czterordzeniowy układ ARM Cortex A53, który przetwarza dźwięk osiem razy szybciej niż poprzednie generacje architektury Bluesounda. W połączeniu z dwoma układami Wi-Fi, chroniącymi przez opóźnieniem sieci, ten flagowy układ gwarantuje doskonały, pozbawiony opóźnień dźwięk, nawet w wymagających rozwiązaniach ze świata gier.

Bluesound PULSE SOUNDBAR+ - obsługa

Obsługa soundbara odbywa się w prosty sposób, nową możliwością jest sterowanie dotykowe z poziomu przedniego panelu. Wykorzystując smartfon lub tablet, wbudowana technologia strumieniowania multiroom BluOS może łączyć się i synchronizować dźwięk do, z i wokół dowolnego pokoju w domu.

W standardzie jest ponadto obsługa asystentów głosowych Google, Amazon i Apple. Profesjonalni instalatorzy mogą ponadto uzyskać dostęp do sterowników dla popularnych systemów automatyki domowej, takich jak Lutron, Crestron, RTI, Elan i innych.

Bluesound PULSE SOUNDBAR+ będzie dostępny w kolorach czarnym i białym.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
BLUESOUND testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu