Te słuchawki świetnie sprawdzą się w sporcie, a na dodatek same się zdezynfekują. Poznaj LG TONE Free FN7

25 marca 2021 Sprzęt

Do linii słuchawek LG TONE Free dołączył kolejny model - FN7 - z aktywną redukcją szumu i etui z funkcją odkażania UVnano. Sprzęt jest elegancki, dyskretny z minimalistycznym wzornictwem. Tym razem wzbogacony o funkcję ANC i świetny bas. Dlaczego to idealne słuchawki do sportu? Sprawdźcie.

LG TONE Free HBS-FN7 to bezprzewodowe słuchawki douszne, które są wyposażone w unikalne etui umożliwiające usuwanie do 99,9 proc. bakterii*. Wystarczy schować słuchawki na 10 minut do ładującego się etui, by zostały odkażone.

Podobnie jak poprzedni model - FN6 - nowe słuchawki są wygodne w obsłudze dzięki możliwości sterowania gestami i wygodnemu korektorowi EQ Meridian w aplikacji**, w której można łatwo dostosować dźwięk do indywidualnych upodobań.

Co ważne, ten model zapewnia skuteczną redukcję szumu otoczenia oraz dźwięk, za który odpowiada wspomniana już technologia, opracowana przez markę Meridian. Brytyjska firma od ponad czterech dekad zajmuje się opracowywaniem pionierskich rozwiązań zapewniających dźwięk najwyższej jakości.

Słuchawki LG TONE Free FN7

To, co w słuchawkach najważniejsze - dźwięk

Konstrukcja słuchawek LG TONE Free HBS-FN7 umożliwia uzyskanie pełniejszego basu. Aż trudno uwierzyć, że płynie on z tak drobnych słuchawek dousznych. Można wzmocnić bas używając trybów korektora EQ Meridian i dostosowując parametry dźwięku do indywidualnych preferencji.

Korektor działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS, i umożliwia dostosowanie dźwięku do własnych preferencji, zwiększając wrażenia słuchowe dzięki czterem konfiguracjom wstępnych ustawień.

• Natural - umożliwiający uzyskanie czystego zbalansowanego dźwięku;
• Immersive - zwiększający wrażenia przestrzenne;
• Bass Boost - zapewniający dodatkową moc i głębię brzmienia;
• Treble Boost - odtwarzający czystsze i wyraźniejsze partie wokalne.

LG TONE Free FN7

O co chodzi z tym sportem?

Producent postarał się, by słuchawki były higienicznie czyste, ale również idealne do uprawiania sportu. Dlaczego?

Oprócz solidnego dźwięku i wzmocnionego basu LG TONE Free HBS-FN7 są odporne na zachlapanie - otrzymały stopień ochrony IPX4. Dzięki temu nie musimy się o nic martwić, słuchając muzyki podczas ciężkiego treningu czy biegu, gdy złapie nas deszcz. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to słuchawek – nie etui.

Ponadto producent zadbał, by LG TONE Free świetnie trzymały się w uchu. Dlatego do każdego opakowania słuchawek dołączone są aż trzy pary specjalnych wkładek o spiralnej konstrukcji w różnych rozmiarach.

Po dobraniu swojego rozmiaru można bez obaw biegać czy skakać, nie martwiąc się, że słuchawka wypadnie z ucha. To świetne rozwiązanie dla osób, które twierdzą, że dotychczas nigdy nie miały dobrze dopasowanych słuchawek - LG TONE Free HBS-FN7 skutecznie zmienią to przekonanie. Dzięki idealnemu dopasowaniu możemy zapomnieć, że w ogóle mamy je w uszach i słuchać muzyki czy podcastów godzinami. 

 

Dodajmy, że wkładki słuchawek LG TONE Free HBS-FN7 są wykonane z nietoksycznego i hipoalergicznego żelu medycznego. Nakładki żelowe ze spiralną konstrukcją Vortex Ribs zapewniają lepsze dopasowanie do uszu (nacisk rozkłada się tu równomiernie), co w efekcie zmniejsza do minimum przenikanie szumu z zewnątrz.

Dzięki funkcji Aktywnej Redukcji Szumu (ANC) dźwięki z otoczenia są niemal całkowicie wyeliminowane, co doskonale sprawdzi się np. podczas ćwiczenia jogi, gdy chcemy odciąć się od otaczającego świata, czy na siłowni, gdy pragniemy posłuchać własnej muzyki podczas wykonywania ćwiczeń.

Możemy też w łatwy sposób – za pomocą gestów – przełączyć się między trybami na „tryb dźwięku z otoczenia”, gdy nie chcemy przerywać słuchania muzyki, a musimy np. odbyć krótką rozmowę. To rozwiązanie sprawdzi się również podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Podczas jazdy rowerem czy biegania na zewnątrz bardzo ważne jest bezpieczeństwo, dlatego lepiej jest słyszeć, co dzieje się wokół. FN7 zmieszczą się pod każdą czapką, co sprawia, że można się pokusić o używanie ich podczas uprawiania sportów zimowych.

LG TONE Free FN7 - miejskie słuchawki

Bardzo dobrą jakość połączeń zapewniają wbudowane mikrofony. Charakteryzują się wysoką czułością zapewniającą optymalną jakość głosu podczas rozmowy. Dlatego nieważne, czy znajdujemy się w cichym pomieszczeniu, czy w centrum miasta: górny mikrofon LG TONE Free HBS-FN7 wykrywa szum na zewnątrz, wewnętrzny – eliminuje niechciany szum po włączeniu funkcji ANC, a dolny – wychwytuje i wzmacnia głos użytkownika nawet w tłumie.

Podczas użytkowania LG TONE Free HBS-FN7 nie mamy więc zmartwienia, że musimy odbyć jakąś rozmowę np. w drodze do pracy. Nasz głos podczas używania słuchawek będzie zawsze odpowiednio wzmocniony, a rozmówca nie będzie słyszał dźwięków z otoczenia, w którym obecnie przebywamy.

LG Tone Free i etui z funkcją odkażania UVnano

Wisienką na torcie jest tu wspomniane etui. Zostało wprowadzone na rynek już wcześniej, razem z modelem FN6 – to wtedy LG pokazało po raz pierwszy swoje samoczyszczące etui. Zastosowano w nim technologię UVnano, która sprawia, że niewidoczne promienie eliminują do 99,9% bakterii E. coli i S. aureus na wewnętrznych siatkach wkładek dousznych.

Przestrzegamy jednak tych, którzy mogliby uznać etui UVnano za kolejne remedium na schorzenia. Etui nie leczy, nie jest urządzeniem medycznym i nie może być wykorzystywane do tego celu, ale jego funkcja odkażania na pewno sprawdzi się w czasach pandemii.

Ciekawym rozwiązaniem w LG TONE Free HBS-FN7 jest oświetlenie LED, które znajduje się w górnej części obudowy – ułatwia ono monitorowanie poziomu naładowania baterii i statusu UVnano. Pozwala to również łatwiej odnaleźć urządzenie w ciemności. Podświetlenie etui po otwarciu to efektowny dodatek do świetnej jakości słuchawek, który cieszy oczy. 

Etui słuchawek LG TONE Free FN7

Technologia Meridian Audio

LG TONE Free HBS-FN7 to kolejne słuchawki LG, w których zastosowano technologię brytyjskiej manufaktury Meridian Audio – Headphone Spatial Processing (HSP). Eliminuje ona trudności związane z małym rozmiarem słuchawek i brakiem "przenikania się" dźwięku z lewego i prawego kanału. Takie rozwiązanie gwarantuje realistyczne odwzorowanie dźwięków, w tym partii wokalnych, które – jak zapewnia producent – są teraz nieskazitelnie czyste.

Dzięki tej technologii słuchawki generują dźwięk dorównujący realizmem jakości dźwięków z klasycznych głośników. Istotne jest również, że dostarczają dźwięk z mniejszym opóźnieniem, więc łatwiej będziemy mogli wczuć się w filmy i gry, na przykład podczas długich podróży pociągiem.

Ładowanie i czas pracy

Bateria LG TONE Free HBS-FN7 umożliwia maksymalnie 21 godzin pracy. Do 7 godzin wytrzymują baterie w słuchawkach, gdy te są włączone, dodatkowe 14 godzin zapewnia etui działające niczym powerbank - a wszystko to po jednym ładowaniu.

Dodajmy, że 5 minut ładowania pozwala słuchać muzyki przez godzinę. A ładowanie? Do zestawu dołączony jest specjalny kabel, ale ten model słuchawek można ładować również indukcyjnie. To proste - wystarczy położyć maluchy na podkładce ładującej i... voila.

Słuchawki LG TONE Free FN7 na podkładce ładującej

LG TONE Free HBS-FN7 - parametry podstawowe:

• Rozmiar słuchawek dousznych: 16,2 x 32,7 x 26,8 mm
• Rozmiar etui ładującego: 54,5 x 54,5 x 27,6 mm
• Rozmiar słuchawek dousznych: 16,2 x 32,7 x 26,9 mm
• Pojemność baterii
– Słuchawki douszne: 55 mAh x 2
– Etui: 390 mAh
• Czas szybkiego ładowania: 5 minut na 1 godzinę pracy
• Żywotność baterii:
- Czas pracy: 7 godzin (ANC wył.), 5 godzin (ANC wł.)
- Słuchawki douszne + etui: 21 godzin (ANC wył.), 15 godzin (ANC wł.)
• Łączność: Bluetooth 5.1 (połączenie z jednym urządzeniem)
• Głośnik: 2-warstwowy, dynamiczny
• Mikrofony: 3 mikrofony na każdą słuchawkę
• Kompatybilność: Android/iOS
• Kodek audio Bluetooth: SBC/AAC
• Kolory: stylowa czerń/nowoczesna biel

* Niezależne testy wykazały, że w ciągu dziesięciu minut ładowania etui ładujące UVnano usuwa 99,9% bakterii E. Coli i S. aureus znajdujących się na siatce słuchawek. Funkcja lampy LED UV działa tylko wtedy, gdy etui jest podłączone do zasilania.
** Producent postarał się, aby niebawem dedykowana aplikacja była dostępna także w języku polskim.

Może Cię zainteresować
LG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu