Cztery urządzenia z serii Roksan Atessa

14 lipca 2021 Sprzęt

Roksan oficjalnie wprowadza do swojej oferty serię urządzeń audio nowej generacji o nazwie Attessa. Składają się na nią, zaprojektowane i opracowane w Wielkiej Brytanii, gramofon, wzmacniacz strumieniowy, wzmacniacz zintegrowany oraz transport CD.

Wzmacniacze zintegrowany i strumieniowy Roksan Atessa

Wzmacniacz zintegrowany Attessa został wyposażony w dużą liczbę wejść analogowych i cyfrowych. Sygnał z tych drugich trafia do przetwornika C/A Burr Brown obsługującego sygnał do 24bitów/192kHz, natomiast jedno z tych pierwszych to przedwzmacniacz gramofonowy umożliwiający podłączenie gramofonu.

Na pokładzie znajduje się również odbiornik Bluetooth z obsługą aptX umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych, a całość uzupełnia duży zapas mocy sekcji wzmacniacza.

Wzmacniacz zintegrowany Attessa
Wzmacniacz zintegrowany Roksan Atessa

Wzmacniacz streamujący Roksan Attessa ma dodatkową zaletę w postaci BluOS, czyli potężnej platformy strumieniowej multiroom. Urządzenie jest kompatybilne z ponad 20 czołowymi serwisami streamingowymi i może przesyłać muzykę bezprzewodowo nawet do 64 stref.

Wzmacniacz ma ten sam zestaw wejść cyfrowych (wszystkie sygnały trafiają do takiego samego przetwornika C/A Burr Brown 24bity/192kHz, który jest kompatybilny z formatami plików MQA i FLAC, a urządzenie może również współpracować z wysokiej klasy gramofonami.

Łączność bezprzewodowa jest prosta w obsłudze i stabilna dzięki wbudowanemu Bluetooth z obsługą aptX. Za sprawą doskonałego, w pełni zbalansowanego układu przedwzmacniacza i pochodzącego z Roksana Caspian transformatora toroidalnego, wzmacniacz strumieniowy Attessa dysponujący mocą nawet do 130 W, będzie doskonale współpracował z niemal dowolną parą kolumn głośnikowych.

Wzmacniacz streamujący Roksan Attessa
Wzmacniacz strumieniowy Roksan Attessa

Transport i gramofon Roksan Atessa

Kolejnymi w serii Atessa są transport CD i gramofon. Transport płyt łączy się kablem cyfrowym z dowolnym wzmacniaczem Attessa i przesyła informacje audio odczytane z płyty do przetwornika C/A wbudowanego we wzmacniaczu.

Gramofon Roksan Attessa został opracowany i zmontowany w Wielkiej Brytanii i jest dostarczany w komplecie z ramieniem typu unipivot, wkładką Roksan Dana, oraz przełączanym przedwzmacniaczem gramofonowym (co sprawia, że jest kompatybilny z dowolnym wzmacniaczem).

Roksan Atessa CDT
Roksan Atessa CDT

Talerz gramofonu o dużej masie został wykonany ze szkła, a na jego krawędzi umieszczono aluminiowy tłumik drgań. Konstrukcja podstawy urządzenia wraz z nóżkami, które izolują go od zewnętrznych wibracji, jest wzorowana na Xerxesie, legendarnym (i pierwszym) gramofonie Roksana.

Dla urządzeń z serii Roksan Atessa powstała specjalna aplikacja, która ułatwia konfigurację, sprawdzanie dostępności aktualizacji oprogramowania oraz umożliwia połączenie różnych komponentów Roksana w jeden system.

Gramofon Roksan Atessa
Gramofon Roksan Atessa

Więcej informacji o serii Roksan Attessa znajdziecie na stronie www.roksan.com.

Źródło: Audio Center Poland

Może Cię zainteresować
ROKSAN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu