Słuchawki LG TONE Free FP8 i FP9

30 lipca 2021 Sprzęt

Niedalej jak kilka miesięcy temu LG wprowadziło na rynek bezprzewodowe słuchawki Tone Free, które reklamowało jako wyjątkowe, bo z dołączonym do nich etui z funkcją odkażania. Teraz rodzina Tone Free powiększyła się o kolejne dwa modele - FP8 i FP9.

Słuchawki zostały wyposażone w wiele nowych funkcji, które zwiększają efekty przestrzenne (Spatial Processing i 3D Sound Stage) i podnoszą dyskrecję rozmów (Whispering Mode). Dzięki kategorii ochronnej IPX4 są odporne nawet na deszcz.

LG Tone Free - etui UVnano

Co firma szczególnie podkreśla, FP8 i FP9 są oferowane wraz z etui UVnano z funkcją odkażania. Badania wykazały, że wbudowane w etui diody LED, które emitują promieniowanie UV-C, już w ciągu pięciu minut niszczą do 99,9 procent bakterii znajdujących się na siatce głośnika.*

To jednak nie koniec. Aby zapewnić nam jeszcze wyższy poziom higieny, LG wyposażyło oba modele we wkładki żelowe wykonane z materiału klasy medycznej – co ma zminimalizować ryzyko podrażnień skóry w kanale słuchowym. Żel spełnia wymagania ISO 10993 oraz USP klasy VI.

LG Tone Free - etui UVnano

LG Tone Free - dźwięk

Dźwięk to zasługa Meridian Audio, który opracował dla LG TONE Free funkcję Headphone Spatial Processing. Za jej sprawą mamy wrażenie, że dźwiek, który nas otacza, dociera ze wszystkich stron.

Kolejną zaletę stanowi funkcja 3D Sound Stage odpowiadająca za poszerzenie sceny dźwiękowej poprzez skalowanie. To sprawia, że brzmienie jest bardziej realistyczne.

Jak mówi producent, oba nowe modele odtwarzają silniejsze basy przy zachowaniu czystości i szczegółowości fonii. Wyposażone są bowiem w większe głośniki o ulepszonej konstrukcji, do tego z silikonowym brzegiem membrany zwiększającym jej elastyczność i zakres ruchu.

Trzy wbudowane mikrofony uwydatniają głos użytkownika i tłumią niepożądane odgłosy z otoczenia, zaś nowy tryb Whispering Mode pozwala trzymać prawą słuchawkę przy ustach, aby korzystać z niej jako z mikrofonu.

 

LG Tone Free - funkcja aktywnego tłumienia hałasu

Funkcja aktywnego tłumienia hałasu zastosowana w obu nowych modelach LG TONE Free eliminuje głosy o niskich częstotliwościach, których nie mogą całkowicie blokować wkładki douszne odpowiedzialne za pasywne niwelowanie zbędnych dźwięków.

Mikrofony w słuchawkach rejestrują odgłosy z otoczenia, umożliwiając jednocześnie generowanie fali dźwiękowej o odwróconej fazie. Dzięki nałożeniu się fal hałas staje się niesłyszalny, a użytkownik odbiera tylko muzykę lub podcasty.

LG Tone Free - łączność Bluetooth

Słuchawki można szybko i łatwo sparować z różnorodnymi urządzeniami, w tym z komputerami stacjonarnymi i laptopami z systemem Windows.

Etui modelu FP9 wyposażono ponadto w funkcję nadajnika Bluetooth (Plug & Wireless), która przydaje się szczególnie w czasie podróży samolotem. Nie jest ona jednak kompatybilna ze wszystkimi konsolami do gier.

Kiedy etui jest podłączone do portu USB-C lub wyjścia AUX smartfona, konsoli do gier bądź innego kompatybilnego urządzenia, można odbierać dźwięk z minimalnym opóźnieniem.

LG Tone Free - czas pracy

W słuchawkach zastosowano baterie, które umożliwiają do 10 godzin odtwarzania. Ponadto w etui z funkcją ładowania wbudowany jest akumulator pozwalający wydłużyć czas pracy do 24 godzin.

Dzięki funkcji szybkiego ładowania, pozostawienie słuchawek w etui tylko na 5 minut, pozwala słuchać muzyki przez całą godzinę. LG TONE Free FP8 zostały również wyposażone w funkcję ładowania bezprzewodowego.

LG Tone Free - wgoda użytkowania

Nowe modele mają oferować także większy komfort noszenia. W tym celu LG podjęło współpracę z laboratorium projektowania ergonomicznego, które przeprowadziło analizę kształtu setek ludzkich uszu.

Na podstawie tych badań przygotowano konstrukcję Arc Design - słuchawki zostały skrócone o 4,4 mm w stosunku do poprzednich modeli. O efektach przekonamy się, wkładając słuchawki w do uszu :)

 

LG Tone Free 2021

LG Tone Free - aplikacja

Po sparowaniu z najnowszymi słuchawkami dousznymi firmy LG aplikacja TONE Free umożliwia korzystanie z dodatkowych opcji, takich jak: korektor dźwięku, tryb Ambient Sound, konfigurowanie przycisków dotykowych czy funkcja Find My Earbuds, która pomaga zlokalizować słuchawki.

W aplikacji znajduje się również zakładka LAB, która zapewnia dostęp do specjalnych ustawień, czyli trybów Whispering Mode i Game Mode.

Nowe słuchawki LG TONE Free z serii FP8 zostaną wprowadzone do sprzedaży w Polsce we wrześniu, w eleganckich wersjach kolorystycznych: czarnej – Charcoal Black i perłowobiałej – Pearl White.

Badania przeprowadzone przez niezależne instytucje wykazały, że etui z ładowarką UVnano niszczy w ciągu pięciu minut ładowania 99,9 procent bakterii Escherichia coli, Staphylococcus aureus i Klebsiella pneumonia znajdujących się na wkładkach dousznych. Diody UV LED działają tylko podczas ładowania, a etui słuchawek FP9 musi być podłączone do zewnętrznego źródła zasilania.

Uwaga: produkt nie jest urządzeniem medycznym nie jest też przeznaczony do stosowania jako zamiennik urządzenia medycznego. Urządzenie ani żaden jego element nie są przeznaczone do zapobiegania problemom zdrowotnym, ani do leczenia. Przedstawione informacje nie mogą być traktowane jako sugestia takich zastosowań.

Źródło: LG

Może Cię zainteresować
LG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu