Nowa kolumna podłogowa Taga Harmony TAV-507F

17 września 2021 Sprzęt

Do oferty TAGA Harmony dołączył nowy produkt, a mianowicie kolumna głośnikowa TAV-507F. Chwilowo dostępna w wersji 5.0 w zestawie z TAV-C / TAV-S. Jako osobny produkt kupimy ją niebawem.

Kolumna podłogowa Taga Harmony TAV-507F otwiera linię Audio Video nowej generacji. Jest przeznaczona dla systemów stereo i wielokanałowych, aktualnie jest dostępna tylko w pakiecie 5.0 z kolumną centralną TAV-C i kolumnami surround TAV-S.

Kolumny Taga Harmony TAV-507F są wyposażone w głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, nowy 5.25” przetwornik średniotonowy i dwa 5.25" głośniki niskotonowe. A oto ich kluczowe cechy i zmiany w stosunku do poprzedniej generacji:

Obudowy: przednia ścianka jest teraz w celu zmniejszenia rezonansów grubsza i ma 18 zamiast 15 mm. Pojawiły się także dodatkowe wewnętrzne obręcze wzmacniające. Objętość wewnętrzna także została zwiększona (głębokość obudowy wzrosła z 23.5 cm do 25.9 cm, a to dla polepszenia wydajności basów.

Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.

Kolumny otrzymały nowe nóżki z Nylonu wraz z aluminiowymi kolcami. Nóżki mają być wyjątkowo sztywne i grube zapewniając – jak mówi producent - prawie idealną izolację kolumny od podłoża. Wzorniczo bazują na wyższej serii Platinum v.3. Konstrukcja pozwala na zamienne stosowanie opcji instalacji nóżek i szpilek lub tylko szpilek.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Taga Harmony

 Taga Harmony TAV-C
 Taga Harmony TAV-C

• Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej "rozbijać" fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

• Na przedniej ściance obudowy pojawiło się logo Taga Harmony.

• Ulepszony 1" (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.

• TWG-I (Taga WaveGuide) 2-giej generacji panel głośnika wysokotonowego odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.

W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Taga Harmony TAV-S
 Taga Harmony TAV-S

• Nowy 5.25" (133 mm) głośnik średniotowy – większa, bardziej sztywna i ultralekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, które zapewnia szybki jej ruch, w celu uzyskania jeszcze bogatszego, jedwabistego i bardzo naturalnego brzmienia średnich tonów. Cewka z dużym Φ70 magnesem gwarantują odporność na wysokie temperatury i wyższe poziomy mocy. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwoś.

• Ulepszone podwójne 5.25" (133 mm) głośniki niskotonowe – ultralekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ80 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika. Ma się to odzwierciedlać w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów. 

Taga Harmony TAV-507F
Taga Harmony TAV-507F 

Taga Harmony TAV-507F - specyfikacja techniczna

• Konstrukcja: podłogowa, 3-drożna, 4 przetworniki / obudowa TLIE-I / odcięcie zwrotnicy: 250Hz, 3kHz
• Moc (zalecana moc wzmacniacza): 20 – 120W, 90W RMS
• Pasmo przenoszenia: 42Hz – 25 kHz
• BASSREFLEX Przedni pojedynczy
• Impedancja: 6 Ω
• Efektywność: 89 dB
• Przetwornik wysokotonowy: 25 mm (1"), TWG-I
• Przetwornik średniotonowy:133 mm (5.25")
• Przetwornik niskotonowy : 2 x 133 mm (5.25")
vWYPOSAŻENIE: nóżki aluminiowe szpilki (kolce)
• Wymiary (W x S x G): 92 x 17 x 25.9 cm (bez nóżek i kolców); 96.5 cm (wysokość z nóżkami i kolcami)
• Waga 10.5 kg / szt. (bez nóżek)

Dostępne wykończenia: Black, Modern Wenge, Oak, Walnut, White.

Zestaw 5.0 TAV-507F + TAV-C/S jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 2099 zł brutto.

Może Cię zainteresować
TAGA HARMONY testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu