Stereofoniczna końcówka mocy Accuphase P-7500

25 kwietnia 2022 Sprzęt

Historia wszystkich stereofonicznych wzmacniaczy mocy Accuphase rozpoczęła się w roku 1973, wraz z premierą modelu P-300. Przez lata oferta urządzeń została podzielona według liczby kanałów, klasy pracy czy w końcu mocy.

Najnowsza stereofoniczna końcówka Accuphase P-7500 zastępuje wprowadzony w roku 2015 model P-7300. Tak jak poprzednik operuje on w klasie AB, oferując moc od 300 W przy obciążeniu 8 Ω do 900 W dla 2 Ω, i to tylko w trybie stereo. Wynik ten można zwielokrotnić aż do 1800 W przy 4 Ω, mostkując wzmacniacz i używając go jako monoblok.

Taka moc w połączeniu z powalającymi parametrami takimi jak współczynnik tłumienia wynoszący 1000 i stosunek sygnału do szumu sięgający 130 dB, umożliwia wzmacniaczowi poradzenie sobie z niemal każdymi głośnikami.

Czytaj również nasze testy urządzeń Accuphase

Oprócz standardowego i zmostkowanego trybu pracy wzmacniacz można dostosować również do bi-ampingu. Operacji tych dokonamy, ustawiając w wybranej pozycji przełącznik na przednim panelu i łącząc odpowiednio zworkami gniazda głośnikowe.

W sekcji mocy pracuje 10 równoległych tranzystorów w trybie push-pull, skonfigurowanych w topologii wzmacniacza instrumentacyjnego z prądowym sprzężeniem zwrotnym, układami MCS+, Balanced Remote Sensing oraz rozbudowanymi zabezpieczeniami przed przeciążeniami przy trudnych obciążeniach i pracy z ekstremalnymi mocami.

Źródło: Nautilus

ACCUPHASE testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu