Soundbary Samsung z Bezprzewodowym Dolby Atmos już w Polsce

27 maja 2022 Sprzęt

W sprzedaży w Polsce pojawiły się właśnie nowe soundbary Samsung na 2022 rok. Wśród nich znalazły się zaawansowane modele Q-Serii, które oferują pierwszy na świecie Bezprzewodowy Dolby Atmos. Na sklepowych półkach pojawiła się także seria Ultra Slim.

Tegoroczna Q-Seria jest jeszcze bardziej rozbudowana i obejmuje pięć modeli soundbarów - Q990B, Q930B, Q800B, Q700B, Q600B i Q60B. Najwyższym jest Q990B, który oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny w formacie 11.1.4.

Wszystkie modele z Q-serii oraz Ultra Slim (modele S800B i S801B) współpracują z funkcją Q-Symphony, która potęguje wrażenie dźwięku przestrzennego, łącząc głośniki soundbara z głośnikami telewizorów Samsung.

Soundbary Q-Serii

Przestrzenne brzmienie zagwarantuje także Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4 (11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze), dostępny w najwyższym modelu Q-Serii – Q990B.

Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni[2] sprawia dodatkowo, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, w którym się znajduje i odbiera dane na temat akustyki w zakresie tonów średnich i wysokich. Następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku tak, by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawimy.

Czytaj również nasze testy soundbarów Samsung

W tym roku nie mogło zabraknąć także udogodnień dla graczy. Funkcja Tryb Gry Pro optymalizuje dźwięk pod kątem gier na konsole. A to wszystko, dzięki głośnikom skierowanym do góry, technologii Samsung Acoustic Beam oraz mocnym basom. Dodajmy, że soundbar automatycznie synchronizuje się z telewizorem i włącza Tryb Gry Pro od razu po uruchomieniu konsoli[3].

Soundbary Samsung Q-Serii, podobnie jak w ubiegłych latach, współpracują z telewizorami Neo QLED, QLED oraz Crystal UHD. Technologia Q-Symphony[4] sprawia, że głośniki telewizora łączą się i są jednocześnie wykorzystywane z głośnikami soundbara

Soundbary Samsung Ultra Slim

W tym roku na rynku zadebiutują również nowoczesne soundbary z serii Ultra Slim, która obejmuje dwa modele - S800B i S801B - o głębokości obudowy zaledwie 4 cm. W nich również zastosowano Bezprzewodowy Dolby Atmos.

O przestrzenne brzmienie dba w ich przypadku Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 3.1.2. Ponadto soundbary oferują funkcje charakterystyczne dla Q-Serii – czyli technologię Q-Symphony oraz funkcję Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni.

Soundbar Samsung S801B

[1] Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia za pomocą Wi-Fi. Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos. Dostępna w modelach Q990B, Q930B, Q800B, Q700B.

[2] W modelu HW-Q700B Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni jest kompatybilny z wybranymi telewizorami Samsung QLED 2021 i 2022 (model Q70 i wyższe). Pełną listę kompatybilnych modeli i więcej informacji znajdziesz na stronie samsung.pl.

[3] Dotyczy tylko kompatybilnych telewizorów i konsoli do gier (Xbox one, PS4, Nintendo Switch – i nowsze).

[4] Funkcja Q-Symphony jest kompatybilna z wybranymi telewizorami Samsung Neo QLED, QLED, Crystal UHD. Informacja o kompatybilności jest dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu