Musical Fidelity i nowy streamer MX-STREAM

27 czerwca 2022 Sprzęt

Musical Fidleity wprowadza do swojej oferty streamer MX-STREAM. Jak mówi producent, oferuje "ciepłe przejrzyste i niewiarygodnie szczegółowe brzmienie".

Musical Fidelity MX-STREAM jest uniwersalnym urządzeniem sieciowym umożliwiającym przesyłanie strumienia danych z dowolnego serwisu internetowego lub sieciowego do zintegrowanego wzmacniacza lub przetwornika cyfrowo-analogowego. Wymaga jedynie wejścia USB Class 2.0 Audio. Dodajmy, że urządzenie może obsługiwać dowolne oprogramowanie typu open source.

Cyfrowe obwody audio w MX-Stream zostały zaprojektowane od podstaw. Zastosowano w nich zaawansowany system zegara taktującego, w którym nawet główny procesor jest obsługiwany przez zegar zoptymalizowany pod kątem audio. Jest to rzadkość w typowych rozwiązaniach streamingowych, gdyż działają one ze standardowymi zegarami CPU, takimi jak w zwykłych komputerach.

Każdy przychodzący sygnał cyfrowy jest oczyszczany. We wszystkich plikach audio wchodzących i wychodzących z urządzenia wyeliminowano niepożądane szumy, które można znaleźć w standardowych urządzeniach streamingowych. Wydajność konstrukcji została doprowadzona na taki poziom, że jitter jest niemal zerowy.

Czytaj również nasze testy urządzeń Musical Fidelity

Musical Fidelity MX-Stream - front

Wbudowany system operacyjny i oprogramowanie zostały skonfigurowane tak, aby od samego początku umożliwiać przesyłanie cyfrowego dźwięku 1:1 do wybranego przetwornika DAC USB.

Musical Fidelity MX-Stream może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dowolnej przeglądarki internetowej i można do niego podłączyć ekrany HDMI lub dotykowe.

Urządzenie ma certyfikat Roon-Ready, obsługuje wszystkie dostępne obecnie bezstratne serwisy strumieniowe wysokiej rozdzielczości i formaty hi-res (do 32bit/384kHz i DSD256) oraz standardowe funkcje sieciowe, takie jak obsługa NAS, obsługa dysków twardych USB, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (dla urządzeń z systemem iOS), web-radio, zgrywanie płyt CD z automatycznym tagowaniem i automatycznym indeksowaniem biblioteki muzycznej.

Jako samodzielne urządzenie Musical Fidelity MX-STREAM jest dobrym dodatkiem do każdego wzmacniacza zintegrowanego lub przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB B.

Musical Fidelity MX-STREAM - tylna ścianka

Źródło: E.I.C.

 

MUSICAL FIDELITY testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu