EverSolo DMP-A8 - ulepszony następca DMP-A6 debiutuje w grudniu. Przedsprzedaż w Q21

06 listopada 2023 Sprzęt

DMP-A8 to najnowszy odtwarzacz strumieniowy EverSolo, marki względnie nowej na rynku audio, która - po sporym sukcesie poprzednika, czyli modelu DMP-A6, i uwzględnieniu uwag użytkowników, postanowiła zawalczyć ze znacznie droższymi produktami. Urządzenie będzie dostępne w grudniu, salon Q21 z Pabianic prowadzi już jego przedsprzedaż.

EverSolo DMP-A8 - wnętrze

W DMP-A8 zastosowano flagowy przetwornik AKM - AK4499EX + AK4191EQ. Do innych ulepszeń możemy zaliczyć nowy interfejs USB XMOS XU316. Porty USB obsługują teraz sygnał do DSD512 oraz PCM 768/32, a także dwa femtosekundowe oscylatory Accusilicon, które oferują bardzo niski szum
fazowy i zapewniają obwodom dekodującym czysty sygnał zegara (45.1584 MHz i 49.152 MHz).

Taka konstrukcja skutecznie eliminuje drgania, zapewniając dokładną konwersję i dekodowanie sygnałów audio, promując bardzo szeroki zakres dynamiki i piękną definicję dźwięku.

DSP

EverSolo DMP-A8 jest wyposażony w procesor DSP z regulacją głośności DSP, korektorem parametrycznym, filtrami FIR, filtrowaniem HPF/LPF, wzmocnieniem basów, kompresorem i zarządzaniem opóźnieniami.

Czytaj również: Odtwarzacz audio Eversolo DMP-A6

EverSolo DMP-A8 - wnętrze

Liniowy zasilacz

Aby wyeliminować zakłócenia i szumy pomiędzy obwodami systemu (przetwarzanie danych, wyświetlacz itp.) a obwodami audio oraz zwiększyć czystość dźwięku, zastosowano tutaj konstrukcję z oddzielnymi obwodami zasilania.

Liniowy zasilacz składa się z wielo-uzwojeniowego transformatora toroidalnego zaprojektowanego specjalnie tak, aby idealnie pasował do charakterystyki analogowych obwodów audio.

Zasilacz impulsowy jest zoptymalizowany pod kątem obwodu systemowego. Architektura ta radykalnie redukuje falowanie i zakłócenia w przetwarzaniu dźwięku wysokiej klasy.

Ponadto liniowy zasilacz DMP-A8 korzysta z inteligentnego systemu przełączania napięcia wejściowego, umożliwiając automatyczne dostosowanie się do odbieranego sygnału.

Symetryczny przedwzmacniacz w technologii R2R

EverSolo DMP-A8 korzysta z w pełni symetrycznego regulatora głośności R2R wykorzystującego rezystory i przekaźniki, aby zapewnić precyzyjną kontrolę poziomu dźwięku, skutecznie usuwając zniekształcenia i szumy z sygnału analogowego.

Nowy EverSolo zawiera również system ochrony głośności automatycznie redukujący nadmierny poziom głośności do ustawionego poziomu po włączeniu urządzenia. Zastosowanie analogowej regulacji głośności R2R zapewnia, że przetwornik cyfrowo-analogowy może przez cały czas działać optymalnie.

Wejścia i wyjścia

EverSolo DMP-A8 może służyć jako odtwarzacz cyfrowy do podłączenia z różnymi wysokiej klasy przetwornikami DAC za pośrednictwem wyjść I2S HDMI, USB, optycznych lub koncentrycznych.

Jako przetwornik cyfrowo-analogowy oferuje także liczne wejścia cyfrowe: dwa koaksjalne, dwa optyczne, a także USB-B do podłączenia komputera lub smartfona. Nowością jest zastosowanie HDMI ARC.

EverSolo DMP-A8 - tylna ścianka

Używane jako przedwzmacniacz wysokiej jakości, urządzenie posiada zbalansowane wejście XLR i niezbalansowane wejście RCA. Co więcej, DMP-A8 jest również wyposażony w łączność Bluetooth 5.0, umożliwiającą proste, bezprzewodowe połączenie z szeroką gamą źródeł.

DMP-A8 można również podłączyć bezpośrednio do aktywnych głośników lub końcówki mocy poprzez niezbalansowane wyjścia przedwzmacniacza RCA i zbalansowane XLR. Wyjście trigger uzupełnia zestaw złączy.

Nowa obudowa

EverSolo DMP-A8 jest większy od poprzednika. Jego obudowa powstała z aluminium lotniczego obrabianego metodą CNC. Ma szczotkowany front i anodowany korpus. Na froncie znajdziemy duży, sześciocalowy i dotykowy ekran o rozdzielczości FullHD wykonany w technologii LCD.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. 42 213 01 66
www.Q21.pl

EVERSOLO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu