Marantz Cinema 30 - cyfrowe i analogowe centrum rozrywki

01 lutego 2024 Sprzęt

Cinema 30 to nowy wzmacniacz referencyjny Marantza wzbogacający serię Cinema. opiera się na symetrycznej, monolitycznej konstrukcji, oferuje zaawansowaną optymalizację akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT3, ma siedem wejść HDMI i może obsługiwać wideo 8K.

Marantz Cinema 30 jest dostępny w dwóch wykończeniach - Black oraz Silver Gold. Na jego eleganckiej wielowarstwowej obudowie znajduje się boczne podświetlenie, podobnie podświetlony jest pilot zdalnego sterowania, aby nam się łatwiej sterowało muzyką w zaciemnionych pomieszczeniach. Składany panel przedni skrywa wszystkie rzadziej używane funkcje.

Marantz Cinema 30 - konstrukcja i przetwarzanie

Marantz Cinema 30 opiera się na symetrycznej, monolitycznej konstrukcji. Sekcja wzmacniacza została zamontowana na oddzielnej płytce drukowanej dokładnie naprzeciwko zasilaczy. Jedenaście kanałów wzmacniacza zapewnia wystarczającą moc wyjściową do obsługi wielu potencjalnych konfiguracji głośników dla wszystkich formatów wielokanałowego dźwięku.

13.4 kanałowe przetwarzanie z możliwością wyboru trybu przedwzmacniacza pozwala na dodanie zewnętrznego wzmacniacza mocy, aby dopasować system do najbardziej wymagających instalacji kina domowego. Zarówno sygnały cyfrowe i analogowe przechodzą przez moduł przedwzmacniacza Marantz HDAM SA-2, aby zapewnić charakterystyczne ciepło.

Czytaj również nasze testy wzmacniaczy AV

Marantz Cinema 30 - front

Marantz Cinema 30 - front

Moc o niskim poziomie zniekształceń

Cinema 30 wykorzystuje najnowszy i najpotężniejszy podwójny chipset DSP Analog Devices SHARC w połączeniu z najnowocześniejszymi 32-bitowymi przetwornikami DAC ESS Sabre z dedykowaną redukcją jittera

Rezultatem jest potężna platforma cyfrowa zdolna do precyzyjnego dekodowania i dokładnego przetwarzania wszystkich form przychodzącego dźwięku, od wysokiej rozdzielczości stereo po najnowsze formaty dźwięku wielokanałowego, w tym Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D.

Marantz Cinema 30 oferuje zaawansowaną optymalizację akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, opartą na automatycznej kalibracji rozmiaru głośników, odległości głośników, regulacji poziomu i nie tylko, a wszystko to dzięki dołączonemu mikrofonowi.

Opcjonalnie dostępna kalibracja Dirac Live, która obejmuje technologię Dirac Live Bass Control, umożliwia w pełni zoptymalizowaną integrację niskich częstotliwości dla maksymalnie czterech niezależnych subwooferów.

Czytaj również testy wzmacniaczy Marantz

Marantz Cinema 30 - wnętrze

Marantz Cinema 30 - tylna ścianka

Marantz Cinema 30 - złącza i streaming

Marantz Cinema 30 oferuje siedem wejść HDMI i może obsługiwać wideo 8K. Wiele wejść analogowych i cyfrowych, w połączeniu z szeroką gamą niestandardowych funkcji zoptymalizowanych pod kątem instalacji sprawia, że wzmacniacz można dostosować do każdego możliwego przypadku użycia przez klienta, od kameralnych pomieszczeń multimedialnych po duże kina domowe.

Wzmacniacz oferuje również najnowszą platformę HEOS multiroom zapewniającą łatwy dostęp do wielu serwisów streamingowych. Spotify Connect, AirPlay 2 i Bluetooth uzupełniają HEOS, aby zapewnić kompatybilność z jak najszerszą gamą urządzeń mobilnych i sposobów korzystania. Wreszcie, wzmacniacz Cinema 30 może być zintegrowany z wybranym asystentem głosowym Alexa, Google lub HomePod.

Marantz Cinema 30

Marantz Cinema 30 - pilot

Marantz CINEMA 30 - główne cechy

• Podwójny procesor DSP SHARC z 32-bitowym przetwornikiem ESS Sabre DAC
• Symetryczny, monolityczny wzmacniacz z 11 kanałami o mocy 140 W
• Nowoczesny interfejs ekranowy o wysokiej rozdzielczości
• Obsługa 8K dla x7 wejść HDMI oraz x3 wyjścia HDMI
• Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D
• Zaawansowana optymalizacja akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i opcjonalnie dostępna kalibracja Dirac Live
• Dostęp do muzycznych serwisów streamingowych za pośrednictwem HEOS, Spotify Connect, AirPlay 2, Bluetooth i innych
• Dostrojony przez Sound Master, skonstruowany w Japonii
• Pięcioletnia gwarancja Marantz

Źródło: Horn Distribution

 

MARANTZ testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu