Samsung rozszerza ofertę telewizorów Micro LED do pięciu modeli

27 lutego 2024 Sprzęt

Telewizory Micro LED Samsunga są już dostępne w pięciu rozmiarach – od 76 przez 89 aż do 101, 110 i 114 cali. Można je zamawiać za pośrednictwem sklepu Audio Color.

Minął już ponad rok od sprzedaży pierwszego telewizora Micro LED w Polsce. Luksusowy model o przekątnej ekranu 110" kosztował 675 tys. złotych. Teraz Samsung rozszerza swoją ofertę microledów o kolejne przekątne ekranu – 76, 89, 101, 110 i 114 cali. Poszerzenie portfolio Micro LED świadczy o rosnącym zainteresowaniu telewizorami superpremium.

Telewizory pojawią się w ofercie "Na zamówienie / made-to-order" sklepu Audio Color, który jest ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Można je kupić w zależności od rozmiaru w przedziale cenowym od 399 999 do 675 000 złotych.

Czytaj również nasze testy urządzeń Samsung

Czym właściwie jest technologia Micro LED?

W wyświetlaczach microled stosowane są samoemisyjne diody LED o wielkości zaledwie 100 ㎛, czyli cieńsze od ludzkiego włosa. Jeden piksel RGB składa się z trzech osobnych diod: czerwonej, niebieskiej i zielonej, co pozwala na osiągnięcie w pełni nasyconych i bardzo naturalnych barw.

Przykładowo 110 calowy ekran Samsung Micro LED tworzy 25 milionów diod, z których każda indywidualnie generuje światło i kolor, co z kolei przekłada się na imponującą głębię, żywe barwy oraz podwyższoną wyrazistość i kontrast.

Sterowanie jasnością obejmuje ponad milion poziomów, a to z kolei daje niezwykle realistyczne wrażenia. Design Monolitu oznacza przy tym, że ramki telewizora są niewidoczne, a obraz wydaje się wisieć powietrzu.

Co więcej, nieorganiczne samoemisyjne diody Micro LED typu RGB są wolne od efektu wypalenia oraz zapewniają wyjątkową jasność i jakość obrazu przez prawie 100 000 godzin czyli blisko 70 lat typowego wykorzystania w środowisku domowym (ok 4h dziennie).

Telewizory Samsung i system Tizen

Telewizory Micro LED, podobnie jak inne modele Samsunga, bazują na bezpiecznym systemie operacyjnym Tizen zabezpieczonym rozwiązaniem Samsung Knox.

Platforma Samsung Knox spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie i zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy.

Samsung nieustannie powiększa listę certyfikatów przyznawanych platformie Knox przez najbardziej prestiżowe instytucje.

Źródło: Samsung

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu