Nowe monitory Taga Harmony - Diamond B-60 v.3

18 marca 2024 Sprzęt

Do oferty TAGA Harmony dołączył nowy produkt, a mianowicie dwudrożne kolumny podstawkowe DIAMOND B-60 v.3. Zastosowano w niej ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za dźwięk. Ich cena to 3999 zł za parę.

Konstrukcja i obudowa

W obudowie kolumny zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF (do 30 mm), mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów. Jej zakrzywione kształty mają przy tym obniżyć niepożądane wibracje, zniekształcenia i wibracje, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku.

Cała obudowa (z logo marki umieszczonym na przedniej ściance) jest lekko odchylona do tyłu, aby zapewnić wyrównanie czasowe dla wszystkich przetworników - dzięki temu przetwornik wysokotonowy jest cały czas ustawiony w najlepszej pozycji. Maskownica jest montowana magnetycznie.

Taga zastosowała też w Diamond B-60 v.3 nowy materiał wytłumiający pomagający lepiej rozbijać fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia, co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Bardzo trwałe, eleganckie wykończenia z forniru drewnianego są malowane lakierem bezbarwnym w połysku lub macie.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Taga Harmony

Taga Harmony Diamond B-60 v.3

Przetworniki

Bassreflex - nisko-szumowy i ultra-szybki port basu zwiększające dyspersję i zakres niskich częstotliwości.

Lekka tytanowa kopułka 36 mm (1.42") O-TPTTD-I (Oversized Taga Pure Titanium Tweeter Dome) 2. generacji zapewnia, jak mówi producent, przenoszenie większej mocy oraz gwarantuje dokładniejszy, czystszy, gładszy i bardziej szczegółowy dźwięk.

Ferrofluidowe chłodzenie, oraz wytrzymała 28 mm CCAW cewka ze srebrnym uzwojeniem jak również dwa magnesy (Φ80 & Φ70) pomagają przetwornikowi obsługiwać większą moc. Przetwornik działa w paśmie wysokich częstotliwości do 33 kHz (+/- 3dB).

Przedni panel głośnika wysokotonowego z aluminium oraz metalowa maskownica kopułki pomagają w rozpraszaniu wysokich tonów.

Przetwornik niskotonowy 165 mm (6.5”) TNPPCD-I (Taga Non-pressed Paper Cone Driver) 2. generacji jest wyposażony w dwa duże magnesy i aluminiową obudowę. Jest bardzo sztywny i wykorzystuje rozwiązania pozbawione wibracji.

Wytrzymała, dwuwarstwowa cewka drgająca z aluminium platerowanego miedzią (CCA) umożliwia obsługę dużej mocy, oferując głębokie, precyzyjne i szczegółowe brzmienie. Spora powierzchnia tłoczy większe ilości powietrza, co pozwala na osiągnięcie wyższych poziomów głośności.

 

Wewnętrzne okablowanie

Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.

Terminale głośnikowe modelu Diamond B-60 v.3 obsługują kable do 10 AWG oraz większość popularnych typów złączy. Umożliwiają połączenia bi-wiring oraz bi-amping.

Taga Harmony Diamond B-60 v.3

Źródło: Polpak Poland

TAGA HARMONY testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu