Nowe soundbary Samsung Q-Serii debiutują w Polsce

14 maja 2024 Sprzęt

W polskich sklepach pojawiła się właśnie bogata oferta soundbarów Samsung. Wśród nich znalazły się najbardziej zaawansowane modele z Q-Serii, które zapewniają Bezprzewodowe Dolby Atmos oraz potężny przestrzenny dźwięk. W tym roku Q-Seria obejmuje 4 nowe modele: Q990D, Q930D, Q800D i Q700D.

W tym roku wszystkie modele z tej rodziny oferują Bezprzewodowe Dolby Atmos[1], co w praktyce pozwala na wyeliminowanie kabli. Wystarczy bezprzewodowo połączyć swój soundbar z telewizorem.

Dźwięk przestrzenny

Najwyższy przedstawiciel Q-serii w 2024 roku to model Samsung Q990D. Jego wyróżnikiem jest Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4. 11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze sprawią, że dźwięk będzie się wydobywać z każdej strony.

Tuż za nim plasuje się model Samsung Q930D, który oferuje nowy wymiar dźwiękowych doświadczeń oraz Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 9.1.4. Ponadto funkcja Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni Pro[2] sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, a następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku, tak by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawimy.

Wyróżnikiem soundbarów Samsung Q990D i Samsung Q930D są też Bezprzewodowe Tylne Głośniki w Zestawie[3], dzięki którym dźwięk będzie odbijać się od ścian i sufitu.

Czytaj również nasze testy soundbarów Samsung

Q800D i Q700D z funkcją Tryb Gry Pro

W skład rodziny soundbarów Q-Serii wchodzą także modele ze średniej półki, takie jak Samsung Q800D i Q700D. Pierwszy z nich ma głośniki boczne. Jego cechą charakterystyczną jest Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2, który zadba o prawdziwie przestrzenne brzmienie. Oferuje także Aktywny Wzmacniacz Głosu, który sprawia, że kiedy w pobliżu pojawi się niechciany hałas, taki jak włączony odkurzacz czy dźwięki remontu za ścianą, nie trzeba już zwiększać głośności, by wyraźnie usłyszeć dialogi. Aktywny Wzmacniacz Głosu zrobi to za nas.

Soundbar Samsung Q700D będzie świetnym wyborem dla graczy. Funkcja Tryb Gry Pro pozwoli cieszyć się dźwiękiem doskonale zoptymalizowanym pod kątem gier na konsole, dzięki potężnym głośnikom skierowanym do góry, technologii Samsung Acoustic Beam oraz mocnym basom. Dodatkowo, soundbar automatycznie synchronizuje się z telewizorem Samsung i włącza Tryb Gry Pro od razu po uruchomieniu konsoli, więc nie trzeba tracić czasu na konfigurację.

Samsung Q-Symphony, czyli wszystkie głośniki grają

Soundbary Q-Serii doskonale współpracują z telewizorami Samsung, takimi jak Excellence Line Neo QLED 8K, Neo QLED czy OLED. Technologia Q-Symphony to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung, która umożliwia jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara.

Unowocześniona technologia zapewnia zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów, a sztuczna inteligencja remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio. Dzięki temu można odnieść wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w centrum wydarzeń i brali udział w filmowej akcji.

[1] Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z rocznika 2022 i nowszymi. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.
[2] Dostępny w modelach Q990D, Q930D i Q800D.
[3] Dostępne w modelach Q990D i Q930D.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu