"Sunset In The Blue" - Melody Gardot wydała nową płytę

05 listopada 2020 Premiery

Po dwóch od premiery "Live In Paris" Melody Gardot wydała nową płytę. Album nosi tytuł "Sunset In The Blue" i zawiera 13 piosenek nagranych wraz z muzykami orkiestrowymi z całego świata, których wyłoniła podczas zorganizowanego w maju castingu.

Dzięki zgłoszeniom nadesłanym z całego świata wokalistka stworzyła "cyfrową globalną orkiestrę", którą mogliśmy usłyszeć na jej pierwszym nowym singlu "From Paris With Love". Piosence towarzyszył klip, w którym znalazły się wideo-portrety ludzi z całego świata, jakie wysyłali w czasie kwarantanny z przesłaniem "From (miasto pochodzenia) With Love".

Lista kolaboracji nawiązanych w prawdopodobnie najtrudniejszym momencie dla muzyków na całym świecie, jest imponująca. Tantiemy za singiel trafiły zaś do organizacji charytatywnej działającej na rzecz pracowników służby zdrowia.

"To niezwykle ważne, że tworzymy wspólnie w czasie, kiedy w sztuce zapadła głucha cisza... Jesteśmy częścią wielkiej rodziny (artyści, muzycy, wokaliści, malarze...), a ten album jest świadectwem aktywnego ducha współpracy. Ogrom talentów zebranych w jednym miejscu jest żywym dowodem na to, że nawet teraz możemy wykorzystać rozmaite zasoby, które mamy do dyspozycji, by przełamać tradycyjne sposoby myślenia o realizowaniu nagrań, choćby po to, by nadal iść do przodu i tworzyć świetną muzykę" - powiedziała Melody Gardot.

Czytaj również nasze Recenzje płyt z kategorii JAZZ

Album "Sunset In The Blue", który już wzbudził zachwyt krytyków w takich tytułach, jak "The Sunday Times" czy "Mojo", jest powrotem do jazzowych korzeni Melody Gardot. Jego okładkę zdobi dzieło autorstwa słynnego amerykańskiego artysty Pata Steira, którego prace znajdują się w stałych zbiorach Luwru, MOM-y czy Tate Gallery.

Wraz z Melody Gardot nad muzyką na płycie czuwał gwiazdorski zespół twórców: wielokrotnie nagrodzony Grammy producent Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), aranżer i kompozytor Vince Mendoza (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello) oraz legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra, Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Melody Gardot - Sunset In The Blue

1. If You Love Me
2. C'est Magnifique
3. There Where He Lives In Me
4. Love Song
5. You Won't Forget Me
6. Sunset In The Blue
7. Um Beijo
8. Ninguém Ninguém
9. From Paris With Love
10. Ave Maria
11. Moon River
12. I Fall In Love Too Easily
13. Little Something

Źródło: Universal Music Polska

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu