PAUL McCARTNEY Egypt Station

Egypt Station
Wykonanie
Nagranie

Najnowsza solowa płyta 76-letniego Paula McCartneya jest najlepszym dowodem na to, że wiek w zawodzie muzyka nie ma większego znaczenia, a zdobyte doświadczenie często działa tylko na korzyść.

"Egypt Station" to concept album. Wszystko zaczęło się od obrazu, który sir Paul namalował i dał mu właśnie taki tytuł (jego reprodukcja znalazła się na okładce). Motywem przewodnim jest tu przemieszczanie się, a poszczególne piosenki to kolejne stacje na trasie.

Pierwszym singlem z płyty był wyważony "I Don’t Know", promowany równolegle z całkiem odmiennym, bo mocnym rockowym utworem "Come On To Me". W ten sposób Brytyjczyk powraca do tradycji, kiedy Beatlesi publikowali single z dwoma stronami A. Spore wrażenie robi 7-minutowy "Despite Repeated Warnings".

Epickość formy i niemal symfoniczny rozmach może kojarzyć się z największymi dokonaniami muzyka z czasów grupy The Wings - utworami "Band On The Run" i "Live And Let Die". Z kolei "People Want Peace" śmiało można dołączyć do kolekcji piosenek-hymnów, których artysta ma w swoim dorobku tak wiele. Nietypowo zabrzmiał pomyślany jako taneczny hit "Fush You". Sporo tu niebanalnych pomysłów, urokliwych melodii i dobrej energii. 

PaulMcCartney wystąpi 3 grudnia w Tauron Arenie w Krakowie.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu