article

FRANK SINATRA

Baby Blue Eyes
Baby Blue Eyes
Wykonanie
Nagranie

Tytuł albumu jest dłuższy: "May the First Voice You Hear Be Mine" i w połączeniu z rozbrajającą okładką budzi dodatkowe zaciekawienie. Ponoć Sinatra, wielki amerykański wokalista, pozdrawiał fanów na koniec koncertu słowami: "Żyjcie sto lat, a ostatnim głosem, jaki usłyszycie, niechaj będzie mój!".

Córka Franka Sinatry - Tina - postanowiła wyselekcjonować na jednym kompakcie lub dwóch płytach winylowych 20 utworów z repertuaru ojca, które trafiałyby zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Na krążkach znajdziemy szlagiery pochodzące z dobrze znanych albumów wydanych przez Capitol, Reprise lub Columbię. Po prawdzie, do dziecięcego repertuaru można zaliczyć zamykającą kołysankę Johannesa Brahmsa.

Pewne dziecięce konotacje zawierają też utwory na gwiazdkę: przebój Steviego Wondera "Isn`t She Lovely" oraz akompaniujący chór młodzieżowy w kilku piosenkach. Natomiast reszta repertuaru to popularne standardy z amerykańskiego śpiewnika w charakterystycznych rytmach tanecznych.

Wszystkie utwory zostały zaśpiewane przez mistrza Sinatrę bezbłędnie. W nagraniach towarzyszyły mu duże składy orkiestrowe kierowane przez wybitnych aranżerów: Nelsona Riddle`a, Neala Heftiego, Dona Costę, Johny’ego Mandela i Axela Stordahla.

Cezary Gumiński
Capitol/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu