Look Now

ELVIS COSTELLO & THE IMPOSTERS
Look Now

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Look Now" jest pierwszym albumem, jaki Elvis Costello nagrał z The Imposters od czasu wydanego w 2008 roku albumu "Momofuku". Jest to także jego pierwszy nowy album od 2013 roku, kiedy to wspólnie z hiphopową grupą The Roots zrealizował "Wise Up Ghost".

Mariaż dwóch zupełnie odmiennych podejść do muzycznej materii był ciekawym eksperymentem, ale bez ciągu dalszego. Na nowym albumie usłyszymy Brytyjczyka, jakiego najbardziej lubimy. Choć był on przy narodzinach punk rocka i jest nawet z tym stylem utożsamiany, to jego twórczość pochodzi ze zupełnie innej bajki. Zawsze sięgał do muzyki ze znaczkiem retro – rock`n`rolla, rhythm`n`bluesa i uroczo aranżowanych jazzujących piosenek.

Na jego 31. płycie współautorem trzech utworów jest legendarny Burt Bacharach ("Don’t Look Now", "Photographs Can Lie", "He’s Given Me Things"), a jednej Carole King ("Burnt Sugar Is So Bitter"). Elvis Costello przywołuje tu brzmienia po raz pierwszy wykorzystane na jednym z najważniejszych albumów w jego dorobku – "Imperial Bedroom" (1982). Artysta śpiewa tu garść wysmakowanych i bogato zaaranżowanych piosenek wypływających z klasyki amerykańskiej muzyki rozrywkowej. Głównie tej czarnej, spod znaku Motown.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj