Look Now

ELVIS COSTELLO & THE IMPOSTERS
Look Now

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Look Now" jest pierwszym albumem, jaki Elvis Costello nagrał z The Imposters od czasu wydanego w 2008 roku albumu "Momofuku". Jest to także jego pierwszy nowy album od 2013 roku, kiedy to wspólnie z hiphopową grupą The Roots zrealizował "Wise Up Ghost".

Mariaż dwóch zupełnie odmiennych podejść do muzycznej materii był ciekawym eksperymentem, ale bez ciągu dalszego. Na nowym albumie usłyszymy Brytyjczyka, jakiego najbardziej lubimy. Choć był on przy narodzinach punk rocka i jest nawet z tym stylem utożsamiany, to jego twórczość pochodzi ze zupełnie innej bajki. Zawsze sięgał do muzyki ze znaczkiem retro – rock`n`rolla, rhythm`n`bluesa i uroczo aranżowanych jazzujących piosenek.

Na jego 31. płycie współautorem trzech utworów jest legendarny Burt Bacharach ("Don’t Look Now", "Photographs Can Lie", "He’s Given Me Things"), a jednej Carole King ("Burnt Sugar Is So Bitter"). Elvis Costello przywołuje tu brzmienia po raz pierwszy wykorzystane na jednym z najważniejszych albumów w jego dorobku – "Imperial Bedroom" (1982). Artysta śpiewa tu garść wysmakowanych i bogato zaaranżowanych piosenek wypływających z klasyki amerykańskiej muzyki rozrywkowej. Głównie tej czarnej, spod znaku Motown.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj